Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja części zamiennych samochodu

  • 29.05.2017Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach działalności
    Pytanie: Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych, a ponadto wykonuję prezentacje oraz różnego rodzaju analizy biznesowe. W celu zapewnienia sobie szybkiego dostępu do klienta zamierzam kupić motocykl. Zakup pojazdu wprowadzę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Czy będę mógł amortyzować motocykl? I czy będę mógł uznać za koszty uzyskania przychodów koszty związane z nabyciem kasku oraz odzieży ochronnej: rękawiczek, butów, kurtki, spodni?
  • 26.05.2017Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach działalności
    Pytanie: Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych, a ponadto wykonuję prezentacje oraz różnego rodzaju analizy biznesowe. W celu zapewnienia sobie szybkiego dostępu do klienta zamierzam kupić motocykl. Zakup pojazdu wprowadzę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Czy będę mógł amortyzować motocykl? I czy będę mógł uznać za koszty uzyskania przychodów koszty związane z nabyciem kasku oraz odzieży ochronnej: rękawiczek, butów, kurtki, spodni?
  • 05.06.2013Amortyzacja: Wartość początkowa według wyceny podatnika
    Z uzasadnienia: Użyte w art. 22g ust. 8 ustawy o PIT pojęcie "nie może ustalić" winno być odnoszone do okoliczności obiektywnych, może ono wynikać z rożnych sytuacji, nie zostało bowiem wyraźnie przez prawodawcę określone. Organ pominął możliwości ustalenia wartości początkowej, wprowadzanego po raz pierwszy do ewidencji, środka trwałego - metodą określoną w tym przepisie w sytuacji, gdy podatnik w odniesieniu do tego składnika majątku nie miał jeszcze obowiązku gromadzić dokumentów księgowych i nie obciążał go obowiązek dokumentowania wydatków w sposób, który uzależnia uznanie ich za koszt uzyskania przychodów. Wydaje się, że właśnie dla takich przypadków ustawodawca wprowadził, jako rozwiązanie szczególne, możliwość oceny wartości środka trwałego metodą określoną w art. 22g ust. 8.