INDEKS TEMATYCZNY » Ekwiwalent za narzędzia materiały i sprzęt

  • 12-06-2023
    Ekwiwalent za używanie prywatnego komputera bez PIT
    W przypadku gdy ekwiwalent będzie wypłacony w pieniądzu i będzie odpowiadał poniesionym przez pracowników wydatkom w związku z używaniem własnego komputera służbowego oraz akcesoriów, które stanowić będą ich własność oraz rzeczy te będą wykorzystywane przez pracowników do wykonywania pracy na rzecz pracodawcy, to wypłacony ekwiwalent pieniężny na zakup komputera oraz akcesoriów będzie zwolniony od podatku dochodowego od osób fizycznych. więcej »
  • 23-12-2022
    Praca zdalna: Kiedy ekwiwalent za sprzęt jest bez PIT?
    Spółka w celu zrekompensowania kosztów stałej pracy zdalnej ponoszonych przez pracowników planuje wprowadzić wypłatę tym pracownikom dodatkowego świadczenia pieniężnego w postaci jednorazowego zryczałtowanego ekwiwalentu. Czy spółka będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania i odprowadzenia na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłaconych ekwiwalentów? więcej »
  • 14-11-2022
    Meble dla pracowników zdalnych. Ekwiwalent nie zawsze bez PIT
    Czy wypłaty zryczałtowanego ekwiwalentu pieniężnego przeznaczonego na zakup mebli biurowych lub używanie prywatnych mebli przez pracowników przy wykonywaniu pracy zdalnej lub ewentualnie otrzymanie świadczenia rzeczowego w postaci mebla biurowego w sytuacji nałożenia przez pracodawcę obowiązku zorganizowania miejsca świadczenia pracy w sposób zdalny przez pracownika stanowi dla pracownika przychód w rozumieniu ustawy o PIT oraz czy w związku z tym pracodawca jako płatnik jest obowiązany do pobrania zaliczki na podatek dochodowy? więcej »
  • 02-11-2022
    PIT: Ekwiwalent za narzędzia stanowiące własność pracowników
    W myśl art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy PIT wolne od podatku dochodowego są ekwiwalenty pieniężne za używane przez pracowników przy wykonywaniu pracy narzędzia, materiały lub sprzęt, stanowiące ich własność. więcej »
  • 13-05-2022
    PIT od dodatków dla pracowników z tytułu pracy zdalnej w trakcie i po epidemii
    Pracodawca nie będzie zobligowany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od kwot wypłacanego ekwiwalentu za zużycie Internetu oraz energii elektrycznej na rzecz pracowników podczas wykonywanej przez nich pracy zdalnej w okresie trwania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie do 3 miesięcy po ich odwołaniu. Nie będzie również zobowiązany do zapłaty podatku od ww. ekwiwalentu po upływie 3 miesięcy od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii w Polsce, w oparciu o zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tak uznał Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej. więcej »
  • 23-12-2020
    Ekwiwalent za media dla pracownika zdalnego bez PIT
    Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną, biuro spółki pozostaje zamknięte a praca przez wszystkich pracowników wykonywana jest w 100% zdalnie. Spółka rozważa wypłatę dodatkowych świadczeń dla pracowników w postaci ekwiwalentu za korzystanie z prywatnego łącza internetowego oraz zwiększonego zużycia energii elektrycznej oraz ogrzewania. Czy spółka jako płatnik podatku PIT będzie zobligowana do kalkulacji oraz poboru i zapłaty podatku od kwot wypłacanego ww. ekwiwalentu? więcej »
  • 18-11-2015
    Zwrot pracownikowi kosztów używania prywatnego telefonu do celów służbowych a PIT
    Pytanie: Pokrywam moim pracownikom w 100% koszty służbowych rozmów telefonicznych prowadzonych z prywatnych telefonów pracowników, po uprzednim uzyskaniu zgody managera. Zwrot odbywa się na podstawie billingu rozmów. Czy ww. zwrot kosztów służbowych rozmów telefonicznych stanowi przychód pracownika w rozumieniu art. 12 ustawy, opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 06-10-2015
    Przychody pracownika: Ekwiwalent za materiały biurowe
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca wypłaca swoim pracownikom ekwiwalent za materiały biurowe stanowiące ich własność, wykorzystywane przez nich przy wykonywaniu pracy na rzecz Wnioskodawcy. Czy od naliczonego i wypłaconego ekwiwalentu na rzecz pracowników za dostarczone przez nich materiały biurowe Wnioskodawca jako płatnik zobowiązany był do naliczenia, pobrania podatku dochodowego oraz dokonania wpłaty do Urzędu Skarbowego? więcej »
  • 25-10-2010
    Czy internet jest narzędziem?
    Pytanie: W związku z optymalizacją kosztów prowadzenia działalności część pracowników Spółki będzie pracowała zdalnie, w domu. Za pomocą szerokopasmowego łącza internetowego osoby te będą miały możliwość podłączenia się do archiwum znajdującego się na serwerach firmy, aby w ten sposób normalnie wykonywać swoje obowiązki, aczkolwiek z miejsca, gdzie mieszkają. Jednocześnie Spółka ma zamiar pokrywać część wydatków pracowników na ich domowy internet (w zakresie, w jakim wykorzystują go do pracy). Czy w tym wypadku pracownicy otrzymają świadczenie, od którego będzie trzeba odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych? więcej »
  • 22-04-2010
    Opodatkowanie ekwiwalentu wypłacanego pracownikom za korzystanie z Internetu
    Pytanie podatnika: Spółka zatrudnia na umowę o pracę przedstawicieli medycznych, którzy działają w rożnych rejonach Polski. Wszelka korespondencja pracowników z siedzibą Spółki odbywa się drogą elektroniczną. Pracownicy są zobowiązani do posiadania stałego łącza internetowego. Faktury za użytkowanie Internetu wystawiane są na pracowników, a Spółka zwraca część poniesionych kosztów, z zastrzeżeniem, że nie będą one uwzględnione w rozliczeniu rocznym danego pracownika. Czy otrzymany ekwiwalent stanowi dla pracownika przychód w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

19.06.2024

Szkolenie on-line: Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
21.06.2024

Szkolenie online: Najczęściej popełniane błędy w rozliczeniach podatku VAT - studium przypadku

cena: 790.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.06.2024

Szkolenie on-line: Tworzenie oraz opodatkowanie fundacji rodzinnej

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY