Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup gruntu budynek produkcyjny

  • 06.06.2017Środki trwałe. Nowy KSR opublikowany
    Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 wyjaśnia zasady uznawania, wyceny i ujmowania w księgach rachunkowych środków trwałych oraz środków trwałych w budowie, w tym także dokonywania odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych. Dokument przedstawia zasady prezentacji i ujawniania w sprawozdaniu finansowym jednostki informacji o środkach trwałych.
  • 05.06.2017Środki trwałe. Nowy KSR opublikowany
    Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 wyjaśnia zasady uznawania, wyceny i ujmowania w księgach rachunkowych środków trwałych oraz środków trwałych w budowie, w tym także dokonywania odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych. Dokument przedstawia zasady prezentacji i ujawniania w sprawozdaniu finansowym jednostki informacji o środkach trwałych.
  • 29.01.2016Wydatki na usunięcie dachu oraz rozbiórkę budynku w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów związanych z pozarolniczą działalnością gospodarczą wydatki na usunięcie dachu oraz koszty rozbiórki budynków w dacie ich poniesienia?
  • 09.03.2015Brak dochodów a podatek od nieruchomości
    Tezy: 1. Okoliczność, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie uzyskiwała przychodów z działalności gospodarczej, pozostaje bez znaczenia dla wykazania, że jest ona przedsiębiorcą w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 r. nr 95, poz. 613 ze zm.), skoro zawiązano ją w celu zarobkowym, została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego oraz podjęła (związane ze spornym przedmiotem opodatkowania) czynności przygotowawcze, nakierowane na realizację założonych zadań gospodarczych.
  • 21.05.2012Grunty w ewidencji środków trwałych
    Pytanie podatnika: Czy w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych należy wykazać tylko taką część gruntu, która jest faktycznie wykorzystywana w prowadzonej działalności oraz jak należy ustalić jej wartość początkową?
  • 04.05.2012Darowizna firmowej nieruchomości a VAT
    Pytanie podatnika: Firma (osoba fizyczna) w 1997 r. zakupiła nieruchomość w postaci prawa użytkowania wieczystego działek gruntu, budynków i budowli ze stawką VAT zwolnioną (nieruchomość używana). Czy darowizna na rzecz córki ww. nieruchomości będzie zwolniona z VAT oraz, czy spowoduje obowiązek dokonania korekty podatku VAT naliczonego w wyniku dokonywanych przez firmę w latach 2001-2010 ulepszeń, których rezultatem był wzrost wartości nieruchomości?