INDEKS TEMATYCZNY » korekta faktury

  • 04-10-2017
    Korekta błędnych danych nabywcy na fakturze
    Każdy kontrahent spółki posiada kartę klienta, która przekazywana jest kasjerowi i na podstawie danych zakodowanych na niej wystawiana jest faktura VAT. Zdarza się, że osoba fizyczna dokonująca zakupów w imieniu i na rzecz kontrahenta posiada kilka kart klienta. W takim przypadku czasami dochodzi do pomyłek przy wystawianiu faktur VAT. Czy zmiana danych nabywcy może nastąpić poprzez wystawienie faktury korygującej? więcej »
  • 08-08-2017
    Faktura korygująca - co robić, kiedy nie można uzyskać potwierdzenia
    Pytanie: Wystawiliśmy fakturę korygującą, obniżającą podatek do zapłaty (znaczące zmniejszenie ceny sprzedaży). Niestety - kontrahent mimo wielokrotnych prób perswazji nie przesyła potwierdzenia otrzymania tej korekty. Co możemy zrobić w takim przypadku? więcej »
  • 18-05-2016
    Korekta faktury zaliczkowej. Kiedy potrzebne jest potwierdzenie odbioru?
    Pytanie podatnika: Czy należy posiadać potwierdzenia odbioru faktury korygującej w sytuacji gdy:  faktura korygująca do faktury zaliczkowej wystawiona została przed otrzymaniem zapłaty i w stosunku do faktury pierwotnej nie powstał jeszcze obowiązek podatkowy?  faktura korygująca do faktury zaliczkowej wystawiona została po otrzymaniu zapłaty i w stosunku do faktury pierwotnej powstał już obowiązek podatkowy?  zarówno faktura pierwotna dotycząca zaliczki, jak i faktura ją korygująca nie zostały wysłane do kontrahenta?  wystawiono fakturę korygującą w związku z faktem nieuiszczenia zaliczki przez kontrahenta w terminie 30 dni od dnia wystawienia pierwotnej faktury zaliczkowej? więcej »
  • 09-06-2015
    Wystawianie faktur korygujących przez następcę prawnego
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku kiedy osoba fizyczna, której działalność została przekształcona w spółkę z o.o. faktycznie już nie istnieje jako podmiot gospodarczy, to czy w jej imieniu faktury korygujące ma prawo wystawić i rozliczyć spółka powstała w wyniku przekształcenia w zakresie podatku VAT poprzez pomniejszenie zgodnie z korektą podatku VAT należnego spółki? więcej »
  • 13-12-2013
    Termin obniżenia VAT należnego w przypadku korekty faktury wewnętrznej
    Pytanie podatnika: Czy w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych wystawianych na podstawie art. 7 ust. 2 w związku z art. 106 ust. 7 ustawy o VAT, zmniejszających kwotę VAT należnego, spółka jest uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego w deklaracji VAT za okres, w którym zostaną wystawione faktury korygujące? więcej »
  • 15-10-2013
    Korekta nazwy firmy na fakturze
    Pytanie podatnika: Czy noty korygujące mogą być dokumentem korygującym błędny podmiot wskazany na fakturze, aby można było ująć te dokumenty w rejestrze prowadzonym dla potrzeb podatku VAT? Noty korygujące wystawione będą ze wskazaniem przyczyny korekty - wniesienie przedsiębiorstwa na nowopowstały podmiot wstępujący w prawa i obowiązki Przedsiębiorstwa „A”. więcej »
  • 19-06-2013
    Korygowanie notą nazwy firmy na fakturze
    Z uzasadnienia: Każdą pomyłkę (błąd) na fakturze dotyczącą pozycji określonych w § 5 ust. 1 pkt 1-5 rozporządzenia fakturowego można skorygować notą korygującą. W szczególności mogą one dotyczyć imion i nazwisk lub nazw bądź nazw skróconych sprzedawcy i nabywcy oraz ich adresów, a także numerów identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy. Trudno dostrzec podstawę prawną do twierdzenia jakoby możliwość wystawienia noty korygującej dotyczyła jedynie "drobnych omyłek". więcej »
  • 05-06-2013
    VAT: Rozliczenie korekty faktury wewnętrznej
    Pytanie podatnika: Czy obniżenie kwoty podatku należnego na podstawie wystawionej wewnętrznej faktury korygującej powinno nastąpić w deklaracji VAT za okres, w którym została ujęta pierwotna faktura wewnętrzna? więcej »
  • 05-11-2012
    Zwrot zaliczki a termin wystawienia faktury korygującej i obniżenia VAT
    Pytanie podatnika: Czy faktura korekta może zostać przez spółkę wystawiona w dacie odstąpienia od umowy (w dacie, począwszy od której spółka zobowiązana będzie do zwrotu zaliczki), czy też prawo takie przysługuje dopiero z chwilą dokonania na rzecz klienta zwrotu otrzymanej zaliczki? Czy spółce będzie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego jeszcze przed zwrotem klientowi nienależnej już zaliczki, czy też dokonanie takiego zwrotu jest warunkiem niezbędnym do obniżenia przez spółkę podatku należnego? więcej »
  • 05-11-2012
    Korekta podatku VAT na fakturze wewnętrznej
    Pytanie podatnika: Czy skorygowany VAT, uprzednio zaliczony do kosztów uzyskania przychodów, powinien być potraktowany jako przychód podlegający opodatkowaniu CIT w momencie obniżenia zobowiązania podatkowego w VAT lub zwiększenia kwoty zwrotu VAT w następstwie wystawienia wewnętrznych faktur korygujących? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

28.05.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
04.06.2024

Szkolenie on-line: Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024 r.

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
05.06.2024

Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszego projektu objaśnień

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.06.2024

Szkolenie on-line: Księgowość projektów unijnych

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.06.2024

Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych (Cash-flow)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY