INDEKS TEMATYCZNY » impreza

  • 08-05-2019
    WSA. Wydatki na branżową imprezę nie mogą być kosztem podatkowym
    Z uzasadnienia: Wydatki - związane z udziałem w spotkaniach integracyjnych doradców podatkowych, jak i prawników, w czasie których odbywać się będą, np. wspólne zwiedzanie określonego obiektu, czy miejscowości, zajęcia sportowe, wspólne posiłki, gry i konkursy, aukcje charytatywne, wspólne dyskusje - nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodów (...) Działania Wnioskodawcy skierowane będą do wąskiego, wyspecjalizowanego grona osób ze środowiska prawniczego i będą miały na celu tworzenie określonego wizerunku Wnioskodawcy na zewnątrz, co jednoznacznie wskazuje na reprezentacyjny charakter tych wydatków. więcej »
  • 22-12-2016
    Czy udział w imprezie firmowej jest przychodem pracownika?
    Organizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników nie jest koniecznością wynikającą z przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Czy to oznacza, że uczestnictwo w spotkaniu trzeba będzie opodatkować PIT z tytułu świadczeń nieodpłatnych? więcej »
  • 20-03-2015
    NSA. Przychód pracownika z tytułu zbiorowej imprezy integracyjnej
    Z uzasadnienia: Warunkiem powstania przychodu w postaci świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o PIT, jest ich otrzymanie i nie jest wystarczająca sama możliwość jego otrzymania wynikająca z udziału w spotkaniu integracyjnym. W przypadku imprez zbiorowych, jak choćby spotkań integracyjnych, nie jest możliwe ustalenia podstawy opodatkowania indywidualnych osób z tytułu udziału w nich, skoro nie da się ustalić czy i w jakim zakresie skorzystali oni z poszczególnych oferowanych przez organizatora świadczeń. więcej »
  • 08-12-2014
    Spotkania firmowe dla pracowników. Z PIT czy bez?
    Z uzasadnienia: Udział w spotkaniu (wyjeździe) integracyjnym czy szkoleniu zaoferowanym przez pracodawcę pracownikom, nie oznacza uzyskania przychodu przez pracownika, gdyż nie ma podstaw, by świadczenie adresowane do wszystkich przypisać indywidualnym uczestnikom, jako ich wymierną korzyść. więcej »
  • 05-12-2014
    Wydatki na alkohol w kosztach działalności
    Pytanie podatnika: W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca organizuje imprezy, m.in. mixery i koktajle biznesowe podczas których oferuje kontrahentom odpłatną akcje marketingową w celu prezentacji firmy czy oferty - konkretny produkt. W ramach organizacji tego typu wydarzeń Wnioskodawca dokonuje zakupu m.in. alkoholu, który jest przekazywany jego kontrahentom. Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodów wydatki na zakup alkoholu? więcej »
  • 04-09-2014
    Sprzedaż żywności podczas imprez masowych a podatki
    Interpelacja nr 26866 w sprawie opodatkowania sprzedaży bezpośredniej żywności podczas imprez masowych. więcej »
  • 07-04-2014
    Zakup artykułów spożywczych a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy wydatki związane z organizacją Spotkań Promocyjnych, w tym na zakup Artykułów Spożywczych zużywanych podczas Spotkań, stanowią koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 17-10-2013
    Spotkania firmowe a przychód dla pracownika. Czy trzeba zapłacić PIT?
    Udział w spotkaniu firmowym zazwyczaj powoduje powstanie u pracownika przychodu, który należy doliczyć do wynagrodzenia i opodatkować PIT. Przychód powstaje jednak tylko u osób, które faktycznie uczestniczą w spotkaniu. Warto jednak sprawdzić, kiedy udział pracownika w spotkaniu firmowym nie będzie skutkować koniecznością zapłacenia podatku. więcej »
  • 26-08-2013
    Kłopoty z rozliczaniem spotkań firmowych. Wszystko przez brak dobrego prawa
    Analiza wybranych interpretacji podatkowych i orzeczeń sądów administracyjnych prowadzi do jednoznacznego wniosku: rozliczanie organizacji spotkań firmowych dla pracowników i pozostałych osób nie należy do prostych czynności. Nie jest oczywiste, kiedy są one przychodem uczestników. Nie wiadomo również, czy wydatki na ich organizację mogą być kosztem podatkowym. więcej »
  • 24-06-2013
    Świadczenia rzeczowe a PIT
    Pytanie podatnika: Czy w związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym Wnioskodawca jest płatnikiem podatku od osób fizycznych, z tytułu przekazanych uczestnikom imprezy świadczeń rzeczowych o wartości od 20,00 zł do 200,00 zł? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

28.05.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
04.06.2024

Szkolenie on-line: Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024 r.

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
05.06.2024

Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszego projektu objaśnień

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.06.2024

Szkolenie on-line: Księgowość projektów unijnych

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.06.2024

Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych (Cash-flow)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY