INDEKS TEMATYCZNY » Dokumentowanie wydatków

  • 24-08-2010
    KUP: Dokumentowanie wydatków poniesionych przez pracowników
    Pytanie podatnika: Czy wydatki poniesione przez pracowników spółki w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, udokumentowane: 1. paragonami fiskalnymi podpisanymi przez tych pracowników, 2. fakturami wystawionymi na pracowników, 3. biletami lotniczymi wystawionymi na pracowników, 4. biletami kolejowymi i biletami dotyczącymi przejazdów za granicą, podpisanymi przez tych pracowników, 5. oświadczeniami pracowników zawierającymi informacje o wydatku, celu jego poniesienia, przyczynach braku odpowiedniej dokumentacji i podpisy tych pracowników, będą stanowić dla spółki koszt uzyskania przychodu? więcej »
  • 17-06-2010
    Dokumentowanie kosztów podróży służbowych
    Pytanie podatnika: Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki w ramach wykonywanych czynności związanych z działalnością gospodarczą Spółki, w tym w czasie podróży służbowych krajowych i zagranicznych, udokumentowane paragonami fiskalnymi, fakturami lub rachunkami imiennymi wystawionymi na pracowników lub biletami parkingowymi oraz biletami komunikacji stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 21-04-2010
    Ulga rehabilitacyjna: Wydatki trzeba dokumentować
    Interpelacja nr 14796 do ministra finansów w sprawie interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych więcej »
  • 29-03-2010
    Ustalenie wartości środka trwałego przy braku dokumentacji
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni prowadzi działalność gospodarczą (sklep) w lokalu niemieszkalnym wytworzonym we własnym zakresie. Zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość początkowa lokalu dla celów amortyzacji powinna być ustalona według kosztów wytworzenia. Czy w sytuacji częściowego braku dokumentów potwierdzających poniesione koszty, Wnioskodawczyni może je określić „z pamięci” i zaliczyć do kosztu wytworzenia środka trwałego? więcej »
  • 22-03-2010
    Opodatkowanie i dokumentowania usług własnych finansowanych z ZFŚS
    Pytanie podatnika: Czy administrowanie funduszem socjalnym jest czynnością pozostającą poza zakresem ustawy o VAT i tym samym podatnik nie powinien płacić podatku VAT od kosztu własnej usługi transportowej i wystawiać z tego tytułu faktury VAT dla ZFŚS, lecz inny dokument księgowy np. PK - polecenie księgowania na kwotę brutto, będącą równowartością poniesionych kosztów transportu - usługi własnej? Czy też dla ZFŚS należy wystawić fakturę VAT i tym samym powinien zostać zapłacony podatek VAT z tytułu poniesionych przez „X” kosztów transportu usługi własnej? więcej »
  • 18-03-2010
    Podatek VAT: Dokumentowanie usług eksportowych
    Od początku bieżącego roku (tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 23 października 2009 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług), obowiązują nowe reguły ustalania miejsca świadczenia usług. Zmiany wprowadzone od 1 stycznia 2010 r. dotyczą przede wszystkim transgranicznego obrotu komercyjnego, tj. czynności realizowanych między podatnikami podatku VAT z różnych państw. Decydującą rolę w niniejszym zakresie odgrywa obecnie miejsce siedziby usługobiorcy (ew. miejsce gdzie znajduje się stała placówka prowadzonej przez niego działalności, bądź też miejsce, w którym zwykle prowadzi on działalność lub ma zwykłe miejsce pobytu). Miejsce to wyznacza bowiem kraj właściwy do opodatkowania podatkiem VAT. więcej »
  • 24-11-2009
    Dokumentowanie wydatków na Internet
    Interpelacja nr 11597 do ministra finansów w sprawie ulgi na Internet więcej »
  • 23-11-2009
    Samochodem prywatnym służbowo
    Pytania podatnika: 1. Czy wydatki poniesione przez pracownika z tytułu opłat za autostrady oraz parkingi stanowią koszt uzyskania przychodów dla Spółki? 2. Czy powyższe wydatki są uznawane za koszty używania przez pracownika samochodu na potrzeby podatnika w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 30 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i konsekwentnie czy uznanie takich wydatków za koszt uzyskania przychodu jest limitowane do wysokości limitu wynikającego z „kilometrówki”? więcej »
  • 07-08-2009
    Orzecznictwo: Dowód na poniesienie kosztu podatkowego musi mieć formę określoną w przepisach
    Z uzasadnienia: Brak prawidłowo wystawionego dowodu księgowego nie eliminuje bowiem możliwości dowodzenia innymi dowodami, w tym dowodami z zeznań świadków. Jednakże należy stwierdzić, że w sytuacji, kiedy przepis prawa materialnego wprost uzależnia zaistnienie określonego skutku od zachowania określonej formy dowodowej, odstępstwa od tak zapisanej zasady nie mogą mieć miejsca. W takiej sytuacji dowody z zeznań świadków lub stron nie mogą zastąpić dowodów z dokumentów, mogą natomiast przyczynić się tylko do wyjaśnienia wątpliwości związanych z treścią istniejącego dowodu, ale nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do obciążenia kosztów podatkowych. więcej »
  • 06-08-2009
    Dokumentowanie zakupu towarów handlowych
    Pytania podatnika: 1. Czy można opisany niżeji dowód wpłaty za zakupiony towar zaewidencjonować (zaksięgować) w księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 10? 2. Czy ww. druk (blankiet) jest wystarczającym dowodem poniesienia kosztu? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

24.06.2024

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.06.2024

Szkolenie on-line: Tworzenie oraz opodatkowanie fundacji rodzinnej

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
26.06.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
27.06.2024

Szkolenie on-line: Środki trwałe w ujęciu bilansowym i podatkowym (KSR 11)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY