INDEKS TEMATYCZNY » Dokumentowanie wydatków

  • 16-07-2014
    Dojazd samochodem na zabiegi. Jak ustalić wysokość wydatków
    Przepisy ustawy o PIT nie wskazują sposobu ustalenia wysokości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej według tzw. „kilometrówki”. Jednak okazanie na żądanie organu podatkowego dowodów niezbędnych do ustalenia prawa do odliczenia, w szczególności stosownie do art. 26 ust. 7c pkt 3 ww. ustawy, dowodu potwierdzającego zlecenie i odbycie niezbędnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych, nie uprawnia automatycznie do odliczenia kwoty w wysokości 2280 zł - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej. więcej »
  • 11-06-2014
    Ulga rehabilitacyjna: Odliczenie wydatków na leki kupione za granicą
    Pytanie: Jestem osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Co półtora miesiąca kupuję w aptece w Niemczech lek zalecony mi przez lekarza - na który otrzymuje paragon oraz zwrot recepty z widniejącym na niej stemplem, datą i nazwą apteki zaparafowanym przez pracownika oraz ze wskazaną w niej ceną leku. Ponieważ apteka w Niemczech zwraca klientowi receptę, te dwa dokumenty (recepta i paragon) stają się ze sobą kompatybilne. Recepta zawiera imię i nazwisko pacjenta, dla którego jest ów lek. Czy podczas rozliczenia rocznego będę miała możliwość odliczenia kosztu leku na podstawie ww. dokumentów? więcej »
  • 14-03-2014
    NSA: Dokumentowanie darowizny na kościół
    Brak po stronie kościelnych osób prawnych prawnego obowiązku prowadzenia dokumentacji dla celów podatkowych, w związku z ich działalnością niegospodarczą (art. 55 ust.2 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP), nie wyłącza umownego zobowiązania takiej osoby do przedstawienia właściwego rozliczenia sposobu spożytkowania uzyskanej darowizny. Rozliczenie takie (sprawozdanie), w świetle art. 55 ust. 7 Ustawy kościelnej, rzutuje wszakże wyłącznie na zakres obowiązku podatkowego darczyńcy, a nie obdarowanej kościelnej osoby prawnej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 25-02-2014
    Szkolenie dla pracowników w kosztach firmy
    Podatnicy organizujący dla swoich pracowników szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe częstokroć nie wiedzą, czy wydatki z tytułu usług hotelowych, gastronomicznych (cateringowych) lub wynajmu sali konferencyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodu. więcej »
  • 20-02-2014
    Wydatki na eksploatację samochodu jako koszt uzyskania przychodu
    W świetle art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła ich osiągania, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ww. ustawy. więcej »
  • 04-02-2014
    Obowiązki płatnika przy dofinansowaniu wypoczynku dziecka ze środków ZFŚS
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca jest obowiązany do żądania od pracownika dostarczenia dodatkowego zaświadczenia od organizatora w postaci potwierdzonej kserokopii „zaświadczenia zgłoszenia wypoczynku kuratorowi oświaty” w sytuacji, gdy w statucie organizatora jest wyraźnie wypunktowana działalność w zakresie organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a jeśli pracownik nie przedłoży ww. zaświadczenia, to czy pracodawca wypłacając dofinansowanie wypoczynku dziecka powinien naliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych? więcej »
  • 01-10-2013
    Ulga rehabilitacyjna: Dokumentowanie wydatków na przewodnika
    Interpelacja nr 20138 do ministra finansów w sprawie zasad odliczenia od dochodu wydatków ponoszonych na opłacanie przewodnika więcej »
  • 28-05-2013
    Rozliczenie roczne: Dokumentowanie wydatków na opłacenie przewodników osób niewidomych
    Interpelacja nr 16344 do ministra finansów w sprawie odliczeń od podatku za 2012 r. dla osób niewidomych więcej »
  • 12-02-2013
    Rozliczenie roczne: Ulga rehabilitacyjna na opłacenie przewodnika
    Interpelacja nr 12761 do ministra finansów w sprawie zasad współpracy przewodnika z osobą niewidomą lub z osobą z niepełnosprawnością narządu ruchu więcej »
  • 06-02-2013
    Skan rachunku do umowy zlecenia jako dokument poniesienia kosztu
    Pytanie podatnika: Czy posiadanie przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych jedynie wydruku skanu rachunku wystawionego w związku z wykonaniem umowy zlecenia lub umowy o dzieło przez osobę fizyczną, nie wykonującą jej w ramach działalności gospodarczej, nie będącej również podatnikiem podatku od towarów i usług, stanowi samoistny powód nieuznania wydatku za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

21.06.2024

Szkolenie online: Najczęściej popełniane błędy w rozliczeniach podatku VAT - studium przypadku

cena: 790.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.06.2024

Szkolenie on-line: Tworzenie oraz opodatkowanie fundacji rodzinnej

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
26.06.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY