Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

21.09.2009

Dochody osiągnięte z wynajmu pokoju w budynku gospodarczym nie podlegają zwolnieniu

Pytanie podatnika: Czy wynajmując jedną kwaterę agroturystyczną jestem zobowiązana płacić podatek?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 20 maja 2009 r. (data wpływu 27 maja 2009 r.) uzupełnionym pismem z dnia 23 lipca 2009 r. (data nadania 27 lipca 2009 r., data wpływu 28 lipca 2009 r.) złożonym na wezwanie Nr IPPB1/415-392/09-2/EC z dnia 21 lipca 2009 r. (data doręczenia 22 lipca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynajmu pokoju na kwaterę agroturystyczną – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 maja 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania wynajmu pokoju na kwaterę agroturystyczną.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni posiada gospodarstwo rolne na terenie miasta G. o powierzchni 3,4 ha. Jest płatnikiem podatku rolnego do Urzędu Miasta oraz opłaca składkę na ubezpieczenie w KRUS. Od sierpnia 2009 r. planuje wynajmować 1 pokój z łazienką na kwaterę agroturystyczną.

Wnioskodawczyni pismem z dnia 23.07.2009 r. (data wpływu 28.07.2009 r.) doprecyzowała opis zdarzenia przyszłego przedstawiony we wniosku ORD-IN oraz przedstawiła własne stanowisko w zakresie zadanego pytania.

Wnioskodawczyni wyjaśniła, iż dom mieszkalny oraz budynki gospodarcze znajdują się w gospodarstwie rolnym o pow. 3,4 ha położonym w granicach administracyjnych miasta G.

Pokój przeznaczony na kwaterę agroturystyczną znajduje się w budynku gospodarczym i zostanie wygospodarowany z kuchni używanej wiele lat temu do celów gospodarczych.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy wynajmując jedną kwaterę agroturystyczną jestem z...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »