Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » licencja

  • 05-11-2018Kurs licencji pilota w kosztach działalności
    Pytanie: W związku z okolicznościami prowadzenia przez Spółkę działalności gospodarczej Spółka, na podstawie umowy leasingu operacyjnego, nabyła samolot. Nabycie samolotu pozwoli przedstawicielom Spółki na szybsze przemieszczanie się pomiędzy różnymi miejscowościami w Polsce, jak i poza jej granicami, zwiększając efektywność działania Spółki i wydajność pracy samych przedstawicieli. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na kurs pilotażu Wspólnika i Prokurenta są kosztem uzyskania przychodu? więcej »
  • 04-06-2018Program komputerowy w kosztach podatkowych
    Pytanie: Wnioskodawca zawarł umowę do użytkowania programu komputerowego. Program ten przekazywany jest Wnioskodawcy do jego wyłącznego użytku i dzierżawa lub najem programu, dokumentacji bądź ich kopii osobom trzecim są niedozwolone. Wnioskodawca korzysta z programu na urządzeniach określonych i dozwolonych w zakupionej wersji. Ponadto umowa zabrania m.in. jego modyfikacji. Czy ww. program podlega amortyzacji jako wartość niematerialna i prawna? Czy aktualizacja takiego programu stanowi jego ulepszenie? więcej »
  • 24-11-2016Moment powstania przychodu z tytułu udzielania licencji
    Pytanie podatnika: Kiedy w Spółce powstaje przychód podatkowy z tytułu sprzedaży licencji? więcej »
  • 23-09-2016Sprzedaż praw do wykonanych przez siebie fotografii a PIT
    Uzyskany przez podatnika przychód ze sprzedaży fotografii podlega - w roku uzyskania -opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z praw majątkowych. Przychód ten może być pomniejszony o 50% koszty uzyskania przychodu, jednakże koszty te nie mogą przekroczyć 1/2 kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej. Powinien być on wykazany w zeznaniu rocznym składanym za określony rok podatkowy (rok uzyskania dochodu) jako przychód z praw autorskich i innych praw - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 16 sierpnia 2016 r., sygn. ITPB1/4511-521/16/MR. więcej »
  • 01-09-2016Sprzedaż licencji a przychód w podatku dochodowym
    Pytanie podatnika: Czy momentem powstania przychodu z tytułu sprzedaży licencji do gier komputerowych przez Spółkę (powstania obowiązku podatkowego) w podatku dochodowym od osób prawnych jest data wystawienia faktury VAT?  więcej »
  • 09-06-2016Program komputerowy dla firmy. Amortyzacja i wartość początkowa
    Kosztem uzyskania przychodu są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Niektórych zakupów nie można jednak odliczać od razu. Konieczne jest ustalenie ich wartości początkowej i dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób rozliczyć wydatek na zakup oprogramowania do firmy. więcej »
  • 02-05-2016Opodatkowanie VAT usługi udzielania licencji na program komputerowy
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż autorskich licencji oprogramowania komputerowego może być opodatkowana stawką w wysokości 8% na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług oraz załącznika nr 3 poz. 181 do ww. ustawy? więcej »
  • 25-01-2016Jak opodatkować wynagrodzenie za licencję na program komputerowy?
    Z uzasadnienia: W przywołanym orzecznictwie konsekwentnie prezentowany jest pogląd, pozostający w opozycji do stanowiska przedstawionego przez autora skargi kasacyjnej, że wynagrodzenie z tytułu udzielonej licencji na korzystanie z oprogramowania komputerowego nie stanowi należności licencyjnych i nie podlega opodatkowaniu u źródła (w Polsce) zryczałtowanym podatkiem dochodowym. więcej »
  • 04-01-2016Przychód z licencji. Kwalifikacja źródła przychodów
    Pytanie podatnika: Czy przychody uzyskiwane z tytułu odpłatnego udzielania licencji na używanie programu można zaliczyć do przychodów z praw majątkowych, czy też należy je zaliczyć do przychodów z działalności gospodarczej? Czy od ww. przychodów Wnioskodawca powinienem odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy w każdym miesiącu, czy może rozliczyć podatek dochodowy w rozliczeniu rocznym? więcej »
  • 25-09-2014Przepisy prawa własności przemysłowej a 50% koszty uzyskania przychodów
    Jak wynika z art. 22 ust. 9 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm., dalej: ustawa o PIT), warunkiem zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów (z zastrzeżeniem limitu określonego w art. 22 ust. 9a ustawy o PIT) jest to, aby przychód był z tytułu: więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »