INDEKS TEMATYCZNY » KUP

  • 29-08-2016
    Koszty podatkowe. Wynajem jachtu to reprezentacja?
    Przepisy podatkowe nie definiują pojęć reklamy i reprezentacji. Mimo że granica między nimi jest bardzo cienka, ich rozróżnienie ma istotne znaczenie dla rozliczeń podatku dochodowego. Wydatki na reklamę mogą być kosztem uzyskania przychodów. Wydatków o charakterze reprezentacyjnym do kosztów podatkowych zaliczyć natomiast nie można. więcej »
  • 12-08-2016
    Niedostateczna (cienka) kapitalizacja a koszty podatkowe
    Ustawa o CIT zawiera pewne regulacje ograniczające możliwość zaliczania odsetek od zobowiązań zaciągniętych od podmiotów powiązanych. Jedną z nich jest tzw. niedostateczna (cienka) kapitalizacja. więcej »
  • 04-08-2016
    Studia MBA jako koszt uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: Czy w przedmiotowej sprawie wydatek poniesiony na studia MBA będzie kosztem uzyskania przychodu? Jeśli wydatek poniesiony na studia MBA będzie stanowił koszt uzyskania przychodu to w którym momencie zaplata ta stanie się kosztem uzyskania przychodu i jak taki koszt uzyskania przychodu powinien zostać ujęty? więcej »
  • 03-08-2016
    Ugoda jako koszt uzyskania przychodów?
    Pytanie podatnika: Czy koszt ugody jest kosztem uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych – tj. kosztami poniesionymi w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów? więcej »
  • 28-07-2016
    Reklama, reprezentacja i promocja a koszty uzyskania przychodów
    Wydatki na tzw. reprezentację nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Wymienienie jako przykładowych kosztów reprezentacyjnych wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych, nie oznacza jednak, że wydatki te zawsze muszą zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodów. Nie są one kosztami jedynie wówczas, gdy mają charakter reprezentacyjny. więcej »
  • 21-07-2016
    Opłaty licencyjne w kosztach uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy Spółka prawidłowo postąpiła zaliczając uiszczane opłaty licencyjne za używanie znaków towarowych do kosztów uzyskania przychodu w miesiącu zaksięgowania tego kosztu na podstawie otrzymanej faktury, traktując opłatę z tytułu licencji, jako tzw. koszt pośredni zaliczany w ciężar kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia? więcej »
  • 14-07-2016
    Wydatki spółek technicznych nie są kosztem podatkowym?
    Pytanie podatnika: Czy PGK uprawniona jest do rozpoznania w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych kosztów/przychodów ponoszonych przez Spółki techniczne wchodzące w skład PGK? więcej »
  • 27-06-2016
    Hulaj dusza, piekła nie ma?
    Zazwyczaj narzekamy, że organy podatkowe są zbyt restrykcyjne i najchętniej opodatkowałyby wszystko i wszystkich. Okazuje się, że jednak mogą nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Jedna z interpretacji podatkowych potwierdza, że fiskalne piekło nie istnieje, a podatkowa dusza może odliczać od przychodu wszystko, co tylko zechce. więcej »
  • 23-06-2016
    Sam kredyt nie jest kosztem, ale zapłacone odsetki już tak
    Spłata kredytu zaciągniętego na zakup i remont nieruchomości nie stanowi kosztów uzyskania przychodów. Kosztem mogą być natomiast zapłacone odsetki od kredytu. więcej »
  • 09-06-2016
    Program komputerowy dla firmy. Amortyzacja i wartość początkowa
    Kosztem uzyskania przychodu są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Niektórych zakupów nie można jednak odliczać od razu. Konieczne jest ustalenie ich wartości początkowej i dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób rozliczyć wydatek na zakup oprogramowania do firmy. więcej »
« poprzednia[ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

04.03.2024

Szkolenie online: Konsolidacja sprawozdań finansowych dla praktyków - 3-dniowe warsztaty

cena: 1640.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
04.03.2024

Szkolenie on-line: Obowiązek złożenia MDR-3 (schematy podatkowe) w terminie składania...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.03.2024

Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych (Cash-flow)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.03.2024

Szkolenie on-line: Zamknięcie w podatku CIT za 2023 r. Sporządzenie noty podatkowej oraz...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
08.03.2024

Szkolenie on-line: Działalność gospodarcza osób inwestujących w nieruchomości

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY