INDEKS TEMATYCZNY » KUP

  • 19-06-2017
    Autorskie, podwyższone koszty podatkowe dla pracownika
    W przypadku korzystania przez twórców z praw autorskich mają zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodu. Podwyższone koszty podatkowe mogą być stosowane także do pracowników-twórców zatrudnionych w ramach stosunku pracy. Wyższe koszty mogą jednak dotyczyć tylko przychodów z pracy twórczej.   więcej »
  • 12-06-2017
    Nagrody dla pracowników. Kiedy rozliczyć koszty pracodawcy?
    Nagrody wypłacane pracownikom są niewątpliwie kosztami pracowniczymi. Mogą zatem być kosztem uzyskania przychodu. Pozostaje tylko pytanie: w którym momencie można je odliczyć, w momencie wypłaty czy może w okresie, za który są należne?  więcej »
  • 08-06-2017
    Mieszkanie dla prezesa kosztem podatkowym spółki?
    Wydatki związane z wynajęciem mieszkania dla prezesa zarządu, po spełnieniu ogólnych warunków, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów spółki. Trzeba jednak pamiętać o pewnym wyjątku, który wprowadza art. 16 ust. 1 pkt 38 ustawy o CIT. więcej »
  • 08-06-2017
    Korekta kosztów dla potrzeb CIT
    Pytanie podatnika: W jaki sposób i w jakiej dacie Wnioskodawca powinien rozliczyć dokonaną korektę (zmniejszenie kosztów uzyskania przychodu) dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? więcej »
  • 29-05-2017
    Jak rozliczyć wydatki o wartości niższej niż 3,5 tys. zł?
    Pytanie podatnika: Czy dla podatnika prowadzącego podatkową księgę przychodów i rozchodów, dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodu tytułem wydatków na składniki wyposażenia o wartości mniejszej lub również 3.500 zł należy określić według: więcej »
  • 11-05-2017
    Podatnik musi udowodnić poniesione wydatki
    Z uzasadnienia: Nie ma bowiem znaczenia z punktu widzenia przywołanych uregulowań podatkowych to, czy podatnik w sposób zawiniony (na przykład na skutek braku dbałości o własne interesy gospodarcze, bądź w sposób zamierzony), czy też niezawiniony (ze względu na brak dokumentów źródłowych), dokonywał rozliczenia kosztów uzyskania przychodów na podstawie faktur nierzetelnych. Istotny jest jedynie fakt, że faktury te nie odzwierciedlają faktycznych transakcji i nie mogą stanowić dowodu w postępowaniu podatkowym. Nie do zaakceptowania jest bowiem sytuacja, w której podmioty prowadzące działalność gospodarczą, wbrew przepisom ustaw podatkowych, mogłyby w ten sposób zastąpić obowiązek należytego prowadzenia dokumentacji podatkowej, a podstawa opodatkowania w istocie byłaby ustalana na podstawie zeznań. więcej »
  • 13-04-2017
    Strata w majątku firmy a koszty uzyskania przychodów
    Utracone lub skradzione składniki majątku firmy mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Aby ich wartość mogła być kosztem, trzeba jednak spełnić kilka warunków.  więcej »
  • 12-04-2017
    Wydatki na świąteczny wystrój firmy a koszty podatkowe
    Święta tuż-tuż. Wiele firm decyduje się na udekorowanie swoich biur. Kupują pisanki i różnego rodzaju świąteczne dekoracje. Sprawdźmy, czy tego rodzaju wydatki mogą być kosztem uzyskania przychodu. więcej »
  • 09-03-2017
    Dokumentowanie kosztów dla celów podatku dochodowego. Ważny wyrok NSA
    Tezy: Koszt udokumentowany dowodem źródłowym, który dotyczy towaru lub usługi, które de facto nie były w obrocie, nie może stanowić podstawy zapisu w księgach podatkowych, a po jego wyeliminowaniu na podstawie art. 193 § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, ze zm.), czyli nie uznaniu za dowód zapisu w księgach podatkowych, w konsekwencji nie współtworzy podstawy ustalenia dochodu na szczególnych zasadach wynikających z art. 24 ust. 1 i art. 24a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.). więcej »
  • 27-02-2017
    Zaległy podatek od nieruchomości jako koszt uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: W którym okresie należy uznać za koszt uzyskania przychodu zaległy podatek od nieruchomości za lata ubiegłe (w dacie ujęcia w księgach rachunkowych decyzji określającej zaległość w podatku/deklaracji korygującej)? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

17.06.2024

Szkolenie online: Akademia kadr 2024. Nowelizacja kodeksu pracy oraz dyrektywa Work Life Balance -...

cena: 1600.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
17.06.2024

Szkolenie on-line: Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024 r.

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
18.06.2024

Szkolenie on-line: Tworzenie oraz opodatkowanie fundacji rodzinnej

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
19.06.2024

Szkolenie on-line: Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
21.06.2024

Szkolenie online: Najczęściej popełniane błędy w rozliczeniach podatku VAT - studium przypadku

cena: 790.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY