Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dokumentowanie kosztów

  • 01-10-2018WSA. Jak udokumentować koszty przy handlu kryptowalutą?
    Z uzasadnienia: Dokumentowanie kosztów uzyskania przychodu możliwe jest w każdy sposób dopuszczalny w postępowaniu podatkowym (...) Jeżeli w istocie specyfika transakcji dokonywanych za pośrednictwem giełdy kryptowalut uniemożliwia pozyskanie dokumentów określonych w przepisach rozporządzenia o PKPiR, a posiadane przez skarżącego dokumenty jednoznacznie będą potwierdzać zakup kryptowaluty (ilość, cenę, itp.), dokumenty te mogą stanowić podstawę do zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów. więcej »
  • 03-03-2017Dokumentacja wydatków na usługi doradcze i prawne
    Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą korzystają często ze specjalistycznych usług doradczych i prawnych. Ponoszone na ten cel wydatki po spełnieniu określonych warunków mogą stanowić koszt uzyskania przychodów. W tym celu ponoszone wydatki przede wszystkim muszą mieć związek z uzyskaniem przychodu lub zabezpieczeniem jego źródła. Ponadto konieczne jest udowodnienie, że usługa została wykonana. Samo udokumentowanie poniesionego kosztu jest w tym przypadku niewystarczające. więcej »
  • 02-12-2016Dokumentowanie zakupu produktów rolnych dowodem wewnętrznym
    Interpelacja nr 7178 do ministra finansów, ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie sprzedaży produktów rolnych więcej »
  • 21-09-2016Wydatki udokumentowane dowodami wewnętrznymi w kosztach podatkowych
    Pytanie: Czy wydatek udokumentowany sporządzonym przez osobę dokonującą zakupu zastępczym dowodem wewnętrznym o nazwie „Dowód wewnętrzny” produktów rolnych od rolnika ryczałtowego, który rezygnuje ze zwrotu VAT-u w zamian za otrzymanie gotówki w dniu dostarczenia towaru oraz podaje niezbędne dane - konieczne do sporządzenia dowodu księgowego, może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodu? Czy w sytuacjach, kiedy nie może pozyskać danych kontrahenta (osoby fizycznej nie prowadzącej działalności) w związku z czym w "Dowodzie wewnętrznym" sprzedająca strona będzie nazwana jako "klient detaliczny" ale bez danych, to czy taki dowód może być zaliczony do kosztów? więcej »
  • 04-03-2015Wydatki gastronomiczne w trakcie spotkań biznesowych z kontrahentami
    Na gruncie ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa o CIT) wydatki związane z organizacją spotkań biznesowych z kontrahentami należy analizować w kontekście przesłanek ich potrącalności, uregulowanych w art. 15. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyłączenie przewidziane w art. 16 ust. 1 pkt 28 ww. ustawy, zgodnie z którym nie stanowią kosztów uzyskania przychodów koszty reprezentacji, w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych. więcej »
  • 19-12-2014PKPiR: Udokumentowanie zakupu towarów przez internet
    Interpelacja nr 29236 do ministra finansów w sprawie problemów z zaliczeniem wydatków jako kosztów uzyskania przychodu przez przedsiębiorców nabywających towary przez Internet więcej »
  • 25-02-2014Szkolenie dla pracowników w kosztach firmy
    Podatnicy organizujący dla swoich pracowników szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe częstokroć nie wiedzą, czy wydatki z tytułu usług hotelowych, gastronomicznych (cateringowych) lub wynajmu sali konferencyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodu. więcej »
  • 20-02-2014Wydatki na eksploatację samochodu jako koszt uzyskania przychodu
    W świetle art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła ich osiągania, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ww. ustawy. więcej »
  • 16-10-2013Faktury przechowywane elektronicznie a dokumentowanie kosztów w podatku dochodowym
    W podatku dochodowym przyjęta została zasada, że kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów enumeratywnie wymienionych w treści ustawy o CIT. Prawo pomniejszenia podstawy opodatkowania o ponoszone przez podatnika wydatki dotyczy więc tych kosztów, które wykazują związek z przychodami, a jednocześnie nie zostały wyłączone z prawa potrącenia, na mocy art. 16 ust. 1 wskazanej ustawy. więcej »
  • 06-02-2013Skan rachunku do umowy zlecenia jako dokument poniesienia kosztu
    Pytanie podatnika: Czy posiadanie przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych jedynie wydruku skanu rachunku wystawionego w związku z wykonaniem umowy zlecenia lub umowy o dzieło przez osobę fizyczną, nie wykonującą jej w ramach działalności gospodarczej, nie będącej również podatnikiem podatku od towarów i usług, stanowi samoistny powód nieuznania wydatku za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »