Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » członek

  • 28-04-2016Składki członkowskie w kosztach uzyskania przychodów przedsiębiorcy
    Pytanie podatnika: Czy możliwe jest zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów składek opłacanych przez radcę prawnego prowadzącego jednoosobowo działalność gospodarczą Kancelarię Radcy Prawnego z tytułu przynależności do samorządu zawodowego radców prawnych? więcej »
  • 27-04-2015Członkowie rad nadzorczych. Zmiany w zasadach ubezpieczeń ZUS
    ZUS przypomina, że od 1 stycznia 2015 r. wprowadzony został obowiązek ubezpieczeń społecznych członków rad nadzorczych oraz zmianie uległy zasady dotyczące ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne z tego tytułu. więcej »
  • 21-01-2015Zwolnienia z VAT. Usługi świadczone przez grupę na rzecz jej członków
    Zwrot „usługi bezpośrednio niezbędne”, którym operuje art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku od towarów i usług oraz implementowany nim art. 132 ust. 1 lit. f Dyrektywy 2006/112/WE Rady z 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. U. UE L z 2006 r. Nr 347/1 ze zm.), należy rozumieć jako usługi specyficzne (niezbędne) dla danej, konkretnej działalności (branży) - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 12-06-2014Wynagrodzenie członka rady nadzorczej a PIT
    Pytanie podatnika: Czy Spółdzielnia od wypłacanego wynagrodzenia członka rady nadzorczej, nie będącego pracownikiem Spółdzielni, za udział w posiedzeniach powinna pobierać 18% zryczałtowany podatek dochodowy, określony w art. 30 ust. 1 pkt 5a, czy też 18% zaliczkę wg zasad ogólnych, określonych w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy Spółdzielnia ma obowiązek wystawienia informacji PIT-11? więcej »
  • 03-03-2014Opodatkowanie PIT członków zarządu i rad nadzorczych
    Pytanie podatnika: Do którego źródła przychodów wskazanego w art. 10 ustawy o PIT należy kwalifikować przychody osób fizycznych z tytułu udziału w składzie Zarządu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w sytuacji, gdy przychody te nie wchodzą w zakres umowy o pracę ani umowy, o której mowa w art. 13 ust. 9 ustawy o PIT oraz jakie są obowiązki Spółki, jako płatnika, przy dokonywaniu Członkom Zarządu wypłat przychodów z tytułu udziału w składzie Zarządu i pełnienia funkcji? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »