Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Bony żywnościowe

  • 01-07-2019PIT. Bon żywnościowy zamiast posiłku i napoju. A co z PIT?
    Pytanie: Czy przekazywane pracownikom, celem wywiązania się przez Wnioskodawcę z obowiązku zapewnienia posiłków profilaktycznych oraz napojów, bony żywieniowe są traktowane jako inne dowody uprawniające do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych lub napojów bezalkoholowych określone art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym wartość finansowanych przez Wnioskodawcę ze środków obrotowych bonów, będzie stanowić przychód pracownika zwolniony z opodatkowania? więcej »
  • 23-11-2018Kupony żywieniowe zamiast posiłków profilaktycznych - nie zawsze zwolnione z PIT
    W sytuacji, gdy pracodawca nie ma kontroli nad tym jakie posiłki lub produkty spożywcze są kupowane przez pracownika i czy produkty te istotnie mają służyć przygotowaniu przez niego właściwego posiłku spełniającego normy określone w rozporządzeniu w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów – brak jest możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z PIT. więcej »
  • 07-06-2013Składki ZUS: Kupony żywieniowe dla pracowników
    Prawo do wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wartości finansowanych przez pracodawcę posiłków udostępnianych pracownikom do spożycia bez prawa do ekwiwalentu z tego tytułu - do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 190 zł nie jest uzależnione w żaden sposób od wymiaru etatu pracowników oraz ich ewentualnych nieobecności w pracy. Przepis rozporządzenia nie wskazuje na istnienie w tym zakresie żadnych zależności – wyjaśnił ZUS. więcej »
  • 07-07-2011Wydanie bonów obiadowych pracownikom nie podlega VAT
    Pytanie podatnika: Spółka z o.o. nabywa od kontrahenta bony obiadowe. Bony obiadowe są następnie przekazywane pracownikom spółki. Bony uprawniają pracowników do nabycia towarów i usług gastronomicznych od określonych podmiotów. Czy przekazanie przez spółkę bonów obiadowych pracownikom podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »