Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna leasingu

  • 09.10.2019Zwrot za zakup kasy: Stara ulga nie wyklucza nowej
    Pytanie: Czy Wnoskodawca ma prawo skorzysta ponownie z odliczenia od podatku nalenego kwoty wydanej na zakup kadej z kas rejestrujcych w wysokoci 90% jej ceny zakupu, nie wicej ni 700 z w przypadku, gdy: ju skorzysta z odliczenia na zakup kas w maju 2011 r., zakupi obecne kasy online (3 sztuki) teraz czyli w czerwcu 2019 r. mimo, e obowizek prowadzenia sprzeday za pomoc kas rejestrujcych online dotyczy go od stycznia 2021 r.?
    • 02.09.2019Ulga na zakup kas rejestrujcych online
      Pytanie: W zwizku z obowizkiem rozpoczcia ewidencjonowania obrotu za pomoc kas/drukarek fiskalnych „online” od 1 stycznia 2020 r. Spóka jeszcze w 2019 r. planuje wymieni wszystkie pracujce na stacjach kasy/drukarki fiskalne na drukarki „online” i prowadzi ewidencj sprzeday przy ich uyciu. Instalacje drukarek bd dokonywane sukcesywnie w zalenoci od moliwoci instalacyjnych. W zwizku z tym moe si zdarzy tak, e okrelona partia drukarek zostanie zakupiona np. w maju 2019 r., kolejna w lipcu 2019 r., a nastpna w grudniu 2019 r. W jakim terminie Spóka ma prawo skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujcych online? Od jakiego momentu naley liczy 6-miesiczny termin?
      • 27.04.2016Udostpnienie pracownikom samochodów do celów prywatnych a kasa fiskalna
        Pytanie podatnika: Czy ponoszenie kosztów eksploatacji, w tym kosztów paliwa zuytych zarówno do celów subowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (subowo-prywatne) uytkowanie samochodów nie bdzie stanowi czynnoci opodatkowanej podatkiem VAT? Czy w zwizku z ponoszeniem ww. kosztów eksploatacji samochodów subowych Spóka nie jest zobowizana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrujcej?
        • 30.12.2015Prywatne korzystanie z samochodów subowych a kasa fiskalna u pracodawcy
          Pytanie podatnika: Czy Spóka wiadczy bdzie na rzecz pracowników nieodpatn usug polegajc na uyciu pojazdów samochodowych do celów osobistych pracowników, która to usuga, zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o VAT, nie bdzie podlega opodatkowaniu VAT? Czy Spóka zobowizana bdzie zaewidencjonowa wiadczenie usugi, o której mowa w Pytaniu nr 1, na kasie rejestrujcej?