INDEKS TEMATYCZNY » Roboty budowlane

  • 06-11-2017
    Podatki 2017: Nabycie usług budowlanych nie zawsze z odwrotnym obciążeniem VAT
    Jednym z warunków wystąpienia odwrotnego obciążenia w przypadku usług budowlanych jest świadczenie tych usług w charakterze podwykonawcy. Czy podwykonawstwo wystąpi, jeżeli zlecający wykonanie usług budowlanych wykonuje na rzecz innego podmiotu usługi nieobjęte załącznikiem nr 14? więcej »
  • 19-09-2017
    Zmiany 2017: Ułatwienia w dochodzeniu wierzytelności
    W czerwcu 2017 roku wprowadzone zostały zmiany ułatwiające dochodzenie wierzytelności oraz zabezpieczające terminowe regulowanie zobowiązań. Zmiany przepisów obejmują wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od liczby zatrudnianych osób czy też branży, w której prowadzą działalność gospodarczą. Głównym celem jest wzmocnienie praw i gwarancji wierzycieli, zwłaszcza spośród małych i średnich przedsiębiorców.  więcej »
  • 30-08-2017
    NSA. Roboty zastępcze bez prawa do odliczenia VAT
    Podatek wynikający z faktury wystawionej przez wykonawcę zastępczego na rzecz generalnego wykonawcy, z tytułu usługi wykonanej za niesolidnego podwykonawcę, nie podlega odliczeniu na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, skoro podatek ten powinien zostać objęty kwotą odszkodowania należnego generalnemu wykonawcy od niesolidnego podwykonawcy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 09-02-2017
    Stawka VAT na roboty budowlane
    Pytanie podatnika: Czy dla dobudowywanego segmentu, w którym będzie sprawowana opieka całodobowa z zakwaterowaniem można zastosować stawkę VAT 8% dla robót budowlanych zgodnie z art. 41 ust. 12 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 06-10-2016
    Działalność w mieszkaniu. Odliczenie VAT od wydatków na remont
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca obecnie prowadzi działalność gospodarczą polegającą na pracy biurowej w jednym z pomieszczeń zajmowanego mieszkania. Wnioskodawca planuje remont pomieszczenie wykorzystywanego do prowadzenia działalności polegający na wymianie drzwi wejściowych do pomieszczenia, nałożenie gładzi na ściany oraz sufit, malowanie ścian i sufitu. Czy podatek VAT za materiały oraz robociznę związane z remontem ww. pomieszczenia mogą zostać odliczone? więcej »
  • 22-09-2016
    Czy roboty budowlane można opodatkować ryczałtem? 
    Pytanie podatnika: Jaką stawką ryczałtu Wnioskodawca powinien opodatkować przychody uzyskiwane z ww. działalności?  więcej »
  • 05-04-2016
    Podatki 2016: Ważna interpretacja MF ws. VAT i robót budowlanych
    Datą wykonania usługi budowlanej albo budowlano-montażowej powinna być data jej faktycznego wykonania – wynika z nowej interpretacji ogólnej, którą Ministerstwo Finansów wydało 1 kwietnia br. Jak wskazują eksperci podatkowi Pracodawców RP, wydanie interpretacji to wiadomość korzystna dla podatników. więcej »
  • 26-08-2015
    WSA. Protokół zdawczo-odbiorczy a moment powstania obowiązku podatkowego w VAT 
    Z uzasadnienia: W przypadku, gdy faktura nie zostanie wystawiona, momentem powstania obowiązku podatkowego będzie upływ terminu wystawienia faktury, określony w art. 106 i ust. 3 pkt 1 ustawy o VAT, tj. upływ 30 dni od dnia wykonania robót budowlanych lub budowlano-montażowych, który to dzień nie jest tożsamy z dniem wystawienia protokołu zdawczo-odbiorczego. Postanowienia umów cywilnoprawnych o uznaniu usługi za wykonaną pozostają bez znaczenia dla określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, mogą pełnić jedynie funkcje pomocniczą w przypadku zaistnienia wątpliwości. więcej »
  • 18-08-2015
    Stawka VAT na rolety zewnętrzne i montaż
    Pytanie podatnika: Czy prowadząc działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży rolet zewnętrznych i świadczeniu usługi montażu tych rolet w obiektach budowlanych lub ich częściach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym oraz w budynkach niemieszkalnych sklasyfikowanych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w klasie ex 1264 Wnioskodawca może zastosować dla sprzedaży rolet wraz z usługa montażu obniżoną stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 8%? więcej »
  • 27-02-2015
    Moment powstania przychodu. Zaliczka czy płatność za częściowo wykonaną usługę?
    Z uzasadnienia: Jeżeli z umowy wynika, że zapłata będzie uiszczana po zakończeniu kolejnych etapów robót budowlanych, wówczas przychody będą powstawały w terminie wykonania danego etapu tych robót. Nie będzie to wtedy w istocie zaliczka, nawet gdyby tak właśnie została przez strony nazwana. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

07.02.2023

Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę w 2023 roku

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.02.2023

Szkolenie on-line: Księgowość projektów unijnych

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
08.02.2023

Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty rozliczania PIT osób osiągających dochody z zagranicy

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
14.02.2023

Szkolenie on-line: Typowanie podatników do kontroli - czyli co administracja skarbowa wie o...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
15.02.2023

Szkolenie on-line: Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY