Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Miejsce postojowe

  • 16-09-2016Ulga mieszkaniowa w PIT. Sprzedaż miejsca postojowego
    Pytanie podatnika: Czy kwota pochodząca ze zbycia nieruchomości, tj. prawa do miejsca postojowego, wydatkowana na remont mieszkania, tj. na własne cele mieszkaniowe, będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym z tytułu zbycia nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 17-03-2016Jaką stawką VAT opodatkować garaż?
    Pytanie podatnika: Według jakiej stawki podatku VAT powinna być opodatkowana dostawa miejsc postojowych w opisanym stanie faktycznym? więcej »
  • 19-03-2015Jaka stawka VAT na garaż i lokal mieszkalny?
    Pytanie podatnika: Jaka jest stawka podatku dla dostawy lokalu mieszkalnego z prawem do wyłącznego korzystania z części wspólnej nieruchomości tj. miejsca postojowego w podziemnym garażu wielostanowiskowym? więcej »
  • 30-05-2014Amortyzacja miejsc postojowych
    Pytanie: Spółka z o.o. nabyła lokal mieszkaniowy z przeznaczeniem na wynajem. Oprócz lokalu mieszkaniowego nabyła również udział wynoszący 6/60 części w lokalu niemieszkalnym - hali garażowej objętych odrębną księgą wieczystą wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej. Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%? więcej »
  • 20-12-2012Część mieszkania i garaż jako środki trwałe w firmie
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. We wrześniu br. podpisał umowę w formie aktu notarialnego kupna na własne nazwisko nowego mieszkania z miejscem garażowym. Obecnie zamierza 50% powierzchni pokoju przeznaczyć na działalność gospodarczą. Czy Wnioskodawca może wprowadzić do ewidencji środków trwałych z dniem 1 stycznia 2013 r. część mieszkania wyznaczoną na działalność gospodarczą i wynoszącą 28% powierzchni całkowitej zakupionego lokalu (28% kwoty zakupu mieszkania) oraz miejsca postojowego w garażu podziemnym (100% kwoty zakupu)? więcej »
  • 01-12-2011Opodatkowanie garaży podatkiem od nieruchomości
    Garaż - stanowiący część budynku mieszkalnego - podlega, jako ta część, opodatkowaniu na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych, z zastosowaniem stawki podatkowej przewidzianej dla części budynku mieszkalnego, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. a wymienionej ustawy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 21-07-2010Mieszkanie z miejscem postojowym jest objęte 7-proc. stawką VAT
    Jeżeli w ramach nieruchomości budynkowej następuje sprzedaż na odrębną własność lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym udziałem w jej częściach wspólnych, w ramach którego określono sposób korzystania z części nieruchomości wspólnej w ten sposób, że przydzielono nabywcy prawo do korzystania z określonego miejsca postojowego, to sprzedaż ta stanowi jednolite świadczenie i na podstawie art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w zw. z § 5 ust. 1a pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, podlega opodatkowaniu stawką 7%. Gdy sprzedaż obejmuje dwa przedmioty: lokal mieszkalny oraz udział w wyodrębnionym na odrębną własność lokalu niemieszkalnym (użytkowym) w budynku mieszkaniowym, stawką opodatkowania 7% objęta jest jedynie dostawa lokalu mieszkalnego, a sprzedaż udziału w lokalu niemieszkalnym (użytkowym, garażowym), z określeniem sposobu korzystania z miejsc postojowych w ramach podziału quoad usum - opodatkowana jest stawką 22%. więcej »
  • 14-07-2008Stawka podatku VAT na miejsca parkingowe sprzedawane wraz z lokalami mieszkalnymi
    Interpelacja nr 2653 do ministra finansów w sprawie urzędowej wykładni przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie stawek podatku VAT zmierzającej do wyeliminowania wątpliwości związanych z zasadami opodatkowania garaży i miejsc postojowych sprzedawanych wraz z lokalami mieszkalnymi więcej »
  • 09-06-2008Orzecznictwo podatkowe: Sprzedaż komórek lokatorskich
    Opodatkowanie stawką 22% komórek lokatorskich sprzedawanych razem z lokalem mieszkalnym i stanowiącym jego część składową nie znajduje oparcia w art. 146 par. 1 pkt. 2 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »