Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » limit

  • 21-06-2017Jak określać limity transakcji między podmiotami powiązanymi?
    Pytanie podatnika: Czy wskazany w art. 9a ust. 1d ustawy o CIT, limit transakcji lub innych zdarzeń jednego rodzaju mających istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika należy odnosić osobno do każdej transakcji zawartej z danym podmiotem powiązanym, a w konsekwencji, czy jeżeli kwota danej transakcji nie będzie przekraczać tego limitu, to Spółka nie będzie miała obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej takiej transakcji? więcej »
  • 13-04-2017Liczba transakcji a nowy limit płatności gotówkowych
    Od stycznia 2017 r. obowiązują nowe zasady rozliczania kosztów uzyskania przychodów. Chodzi o dokonywanie płatności za towary lub usługi w formie gotówki. Wszelkie płatności przewyższające kwotę 15 tys. zł muszą być dokonywane przelewem. Sprawdźmy, jak w praktyce należy stosować nowe regulacje. więcej »
  • 15-02-2017Kogo dotyczy limit płatności gotówkowych?
    Interpelacja nr 9278 w sprawie limitów płatności gotówkowych więcej »
  • 13-02-2017Księgi rachunkowe. Jak liczyć nowy limit przychodów?
    Od którego roku ma zastosowanie podwyższenie limitu euro od którego należy prowadzić księgi rachunkowe z 1,2 do 2 mln euro? więcej »
  • 05-01-2017Podatki 2017. Limity w działalności gospodarczej
    Od 1 stycznia 2017 r. podniesiony został próg przychodów, który pozwala na opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej do kwoty 250 000 euro. więcej »
  • 31-10-2016Podatki 2017. Zapłata kartą lub kompensata a koszty uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: Czy po 1 stycznia 2017 r., w sytuacji, gdy spełnione zostaną przesłanki wynikające z art. 15 ust. 1 Ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków rozliczonych poprzez kompensatę (potrącenie) lub przy pomocy karty płatniczej, bez względu na kwotę rozliczonego zobowiązania? więcej »
  • 29-09-2016VAT od przychodów z najmu i dzierżawy we wspólnocie majątkowej 
    Pytanie podatnika: Czy z tytułu umowy najmu lub dzierżawy podpisanej przez męża Wnioskodawczyni osiąga obrót podlegający podatkowi od towarów i usług? więcej »
  • 21-09-2016Limit dla ryczałtu: Zwrot kosztów przesyłki jako przychód sprzedawcy
    Pytanie podatnika: Czy zwrot wszystkich kosztów przesyłki towarów stanowi przychód sprzedawcy podlegający opodatkowaniu 3% zryczałtowanym podatkiem dochodowym a co za tym idzie należy go uwzględniać w podstawie opodatkowania, a tym samym czy wlicza się go do limitu uprawniającego do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego (150 tys. euro)? Czy podatnik winien tylko same nadwyżki w zwracanym koszcie przesyłki uwzględniać do przychodu a co za tym idzie w podstawie opodatkowania i do limitu uprawniającego do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego? więcej »
  • 21-07-2016Jak liczyć obrót dla celów rozliczeń VAT?
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca w 2016 roku może przekroczyć kwotę 150.000,00 obrotu. Czy do limitu obrotu 150.000,00 po przekroczeniu którego trzeba zarejestrować się do podatku VAT wlicza się obrót wynikający ze świadczenia usług (badania kliniczne) dla kontrahenta z siedzibą w Niemczech, podatnika VAT czy tylko obrót dla odbiorców krajowych? więcej »
  • 13-06-2016Koszty przesyłki a limit VAT
    Pytanie podatnika: Czy kwoty, które Wnioskodawca otrzymuje od nabywców na rachunek bankowy, a które służą opłaceniu w imieniu nabywców kosztów przesyłek, stanowią sprzedaż, która ma wpływ na przekroczenie limitu, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług? Innymi słowy czy taka sprzedaż stanowi w przypadku Wnioskodawcy wyłącznie sprzedaż towarów, czy sprzedaż towarów wraz z opłatami za usługę przesyłki, jakie opłacają nabywcy na rzecz dostawców na rachunek bankowy Wnioskodawcy? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »