INDEKS TEMATYCZNY » Krótkotrwałe zakwaterowanie

  • 04-08-2022
    Stawka VAT dla najmu mieszkania firmie w celu podnajmu osobom trzecim
      Właściciel lokalu mieszkalnego zawarł na czas nieoznaczony umowę dzierżawy, w ramach której oddaje dzierżawcy (spółce z o.o.) lokal ten do używania i pobierania pożytków, w zamian za umówiony czynsz oraz wyraził zgodę na dalszy jego najem/podnajem przez dzierżawcę. Z jaką stawką VAT powinny być wystawiane faktury za wynajem tego mieszkania? Czy świadczona usługa jest sklasyfikowana w grupowaniu PKWiU 55.20 i powinna być opodatkowana stawką 8% VAT? więcej »
  • 12-07-2017
    Stawka VAT dla usług krótkotrwałego zakwaterowania
    Długość okresu świadczenia usług krótkotrwałego zakwaterowania na rzecz jednej osoby (z założenia nie dłużej niż rok) nie wpłynie na zmianę kwalifikacji świadczonej usługi, gdyż cel pozostaje ten sam, wobec czego przedsiębiorca nadal będzie miał prawo stosować stawkę VAT w wysokości 8% - stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 marca 2017 r., sygn. 3063-ILPP2-3.4512.46.2017.1.ZD. więcej »
  • 22-01-2016
    Stawka VAT dla usługi najmu na cele krótkotrwałego zamieszkania
    Pytanie podatnika: Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie krótkotrwałego wynajmu pokoi. Spółka nie jest właścicielem nieruchomości (budynek mieszkalny), a jedynie ją dzierżawi. Klientami są zarówno turyści, jak i biznesmeni wynajmujący pokoje na krótki okres. Za zrealizowaną usługę Spółka wystawia faktury z naliczonym 8% podatkiem VAT (usługa wg. PKWiU 55.20.19.0). Czy Spółka postępuje prawidłowo, czy raczej powinna zastosować PKWiU 68.20.11.0 „wynajem i usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi własnymi lub dzierżawionymi” i zastosować zwolnienie z podatku na podstawie art. 43 ust.1 pkt 36 ustawy? więcej »
  • 14-04-2011
    Krótkotrwałe zakwaterowanie nie jest pierwszym zasiedleniem w VAT
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca w okresie od 2001 r. do 2005 r. budował budynek, który miał służyć działalności gospodarczej opodatkowanej. Od 2006 roku nieruchomość wykorzystywana była do świadczenia usług krótkotrwałego zakwaterowania. Z usług tych korzystali głównie pracownicy Wnioskodawcy, a także osoby z poza firmy w czasie urlopów lub weekendów. Wnioskodawca postanowił budynek sprzedać. Jaką stawką należy opodatkować sprzedaż gruntu wraz z budynkiem. Czy jest to sprzedaż opodatkowana stawką 22%, czy też może korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10? Czy usługi krótkotrwałego zakwaterowania można traktować jako pierwsze zasiedlenie? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

05.10.2022

Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę z uwzględnieniem pakietu mobilności -...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.10.2022

Szkolenie on-line: Najnowsze i planowane zmiany w podatku PIT - Polski Ład 2.0

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.10.2022

Szkolenie on-line: Zasady tworzenia odroczonego podatku dochodowego

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
08.10.2022

Szkolenie online: Specjalista ds. podatków (48 h) - kurs w zakresie podatku VAT, CIT, PIT - kurs...

cena: 1690.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
10.10.2022

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1090.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY