INDEKS TEMATYCZNY » Karty prezentowe

  • 09-12-2015
    PIT i składki ZUS od prezentów finansowanych z ZFŚS
    O ile świąteczne prezenty dla kontrahentów mają zwykle postać rzeczową i są finansowane ze środków obrotowych, to w przypadku, gdy mają one być wręczone pracownikom, pracodawcy, którzy tworzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS), rozważają także możliwość sfinansowania ich ze środków zgromadzonych na tym funduszu. Bez względu zaś na to, jakie będzie źródło finansowania wydatków poniesionych na zakup prezentów dla pracowników, zawsze aktualne jest pytanie, jakie skutki na gruncie ustaw podatkowych oraz zusowskich będzie to wywoływało. więcej »
  • 10-06-2014
    Ewidencja kart prezentowych na kasie fiskalnej
    Pytanie podatnika: Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT, zgodnie z art. 19a ustawy o podatku od towarów i usług, w momencie wydania karty, czy w momencie zapłaty kartą za towar (realizacji transakcji sprzedaży lub upływu terminu ważności karty)? Czy prawidłowe jest ewidencjonowanie nominału wydawanej karty prezentowej na kasie? więcej »
  • 17-07-2012
    Moment powstania przychodu przy sprzedaży kart prezentowych
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie handlu. Dla klientów wprowadza tzw. karty prezentowe, które występują w formie bonów towarowych. Karty prezentowe mają określony termin ważności. Przy pomocy tych kart klient sklepu dokonuje płatności za zakupione towary. Na etapie sprzedaży karty prezentowej wystawiana jest nota obciążeniowa o wartości równej wartości zakupionej karty, która nie jest księgowana do przychodów. W momencie wykorzystania karty prezentowej wystawiany jest paragon fiskalny lub faktura. Jeżeli karty nie zostaną wykorzystane, wartość not obciążeniowych jest księgowana do przychodu w zapłaconej kwocie. Czy Wnioskodawca prawidłowo rozlicza moment powstania przychodu? więcej »
  • 09-02-2010
    Karty przedpłacone finansowane z ZFŚS i zwolnienie z podatku dochodowego
    Interpelacja nr 13008 do ministra finansów w sprawie zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych więcej »
  • 04-07-2008
    Karty prezentowe dla pracowników
    Pytanie podatnika: Czy wartość kart prezentowych potraktować jako bony towarowe, które nie stanowią świadczeń rzeczowych podlegających zwolnieniu od opodatkowania do kwoty nie przekraczającej w roku podatkowym 380,00 zł? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

21.03.2023

Szkolenie on-line: Raportowanie schematów podatkowych (MDR) w 2023 roku

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
22.03.2023

Szkolenie online: Konsolidacja sprawozdań finansowych dla praktyków - 3-dniowe warsztaty

cena: 1640.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
23.03.2023

Szkolenie online: Rozliczanie transakcji trójstronnych oraz łańcuchowych na gruncie podatku VAT...

cena: 690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
23.03.2023

Szkolenie on-line: Księgowość projektów unijnych

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.03.2023

Szkolenie online: Akademia główny księgowy (108 h) - certyfikowany kurs rachunkowości dla...

cena: 2390.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY