Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » E-mail

  • 04-02-2019WSA. Brak adresu ePUAP na pełnomocnictwie
    Z uzasadnienia: Brak wskazania w pełnomocnictwie szczególnym adresu elektronicznego przez pełnomocnika profesjonalnego nie sposób zaliczyć do braków, które uniemożliwiają nadanie podaniu właściwego biegu. Ponadto, nieposiadanie adresu elektronicznego przez pełnomocnika profesjonalnego nie stanowi naruszenia przepisu prawa powszechnie obowiązującego. Dlatego jeżeli pełnomocnik profesjonalny nie posiada takiego adresu, mamy do czynienia wyłącznie z sytuacją problemu technicznego w rozumieniu art. 144 § 3 Ordynacji podatkowej. więcej »
  • 04-12-2018Przekazywanie pracownikom PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej
    Pytanie: Czy sposób przesłania przez Wnioskodawcę pracownikom informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej, tj. przesłania jej na wskazany przez pracownika adres e-mail w formie załącznika w postaci pliku w formacie PDF opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym, jeżeli Wnioskodawca będzie dysponował potwierdzeniem wysłania wiadomości e-mail, ale nie będzie dysponował potwierdzeniem dostarczenia e-maila do Pracownika, jest dopuszczalny w świetle wymogów stawianych przez art. 39 ust. 1 ustawy o PIT? więcej »
  • 24-08-2017NSA. Doręczenie pism pełnomocnikowi: Wystarczy zwykły adres e-mail
    Pod pojęciem adresu elektronicznego profesjonalnego pełnomocnika (adwokata, radcy prawnego lub doradcy podatkowego), o którym mowa w art. 138c § 1 w zw. z art. 144 § 5 i art. 152a Ordynacji podatkowej, należy rozumieć jakikolwiek wskazany przez niego adres elektroniczny (np. adres e-mail). Nie musi to być adres konta na platformie ePUAP, gdyż profesjonalny pełnomocnik nie został przez ustawodawcę zobowiązany do posiadania takiego adresu. Z uwagi na powyższe uznać należy, że podanie w pełnomocnictwie adresu e-mail umożliwia skuteczne doręczenie pisma w formie dokumentu elektronicznego w oparciu o dyspozycję art. 152a § 1 o.p. więcej »
  • 14-11-2016MF: Uwaga na fałszywe e-maile o ukrywaniu dochodów
    Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów". Wiadomość nie pochodzi z Ministerstwa Finansów. Nie należy otwierać ani wiadomości, ani załącznika, który zawiera kod złośliwy. MF przestrzega i apeluje o ostrożność! więcej »
  • 13-09-2016Stawka 0% dla WDT: Dokumenty sprzedażowe i przewozowe otrzymywane wyłącznie drogą elektroniczną
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki 0% VAT dla transakcji WDT, jeżeli dowody dokumentujące, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju (faktura, dokument przewozowy CMR i dokument WDT) są przez Wnioskodawcę otrzymywane drogą elektroniczną, w postaci skanów, załączonych do wiadomości e-mail? więcej »
  • 27-11-2015VAT. Wysyłka faktury korygującej przy wykorzystaniu poczty elektronicznej
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku otrzymania drogą mailową potwierdzenia odbioru wiadomości mailowej (potwierdzenie automatyczne z serwera nabywcy lub odesłania przez nabywcę maila z potwierdzeniem otrzymania faktury korygującej), która w załączeniu zawierała fakturę korygującą, należy uznać, że podatnik posiada potwierdzenie otrzymania faktury korygującej przez nabywcę towaru lub usługobiorcę, dla którego wystawiono fakturę, uprawniające do obniżenia podstawy opodatkowania? więcej »
  • 10-04-2015E-mail od nabywcy jako potwierdzenie otrzymania towaru a prawo do stawki 0% dla WDT
    Pytanie podatnika: Czy spółka może stosować do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów stawkę podatku 0%, jeśli przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy posiada w swej dokumentacji dowód w postaci otrzymanej od nabywcy wiadomości e-mail zawierającej potwierdzenie otrzymania towaru (będącego przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy), zgodnie z wykazem faktur stanowiącym załącznik do wiadomości e-mail? więcej »
  • 16-05-2014Uchwała NSA: E-mail nie zastąpi papieru
    W aktualnym stanie prawnym w postępowaniu sądowoadministracyjnym - z uwagi na treść art. 46 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - nie jest dopuszczalne wniesienie do sądu pisma opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym w rozumieniu art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym, w tym także za pośrednictwem organu administracji publicznej, za pomocą środków komunikacji elektronicznej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 15-11-2013Autoresponder jako forma potwierdzenia odbioru faktury korygującej
    Pytanie podatnika: Spółka zamierza korzystać z automatycznych elektronicznych komunikatów zwrotnych (tzw. autorespondery) potwierdzających dotarcie wiadomości e-mail pod adres poczty elektronicznej kontrahenta, jak również jej odczytanie przez kontrahenta. Taki elektroniczny komunikat zwrotny będzie stanowił dla Spółki potwierdzenie otrzymania przez kontrahenta informacji o fakturze korygującej oraz podstawę do obniżenia podatku należnego. Czy ww. sposoby uzyskania potwierdzenia otrzymania przez kontrahenta faktury korygującej spełniają wymagania określone w art. 29 ust. 4a ustawy o VAT? więcej »
  • 04-06-2012Korespondencja ze służbowego e-maila
    Korzystając z Internetu na komputerze służbowym mamy często ograniczone możliwości. Część stron jest odgórnie zablokowana, w tym zazwyczaj domeny pocztowe. Co w przypadku, gdy chcemy skontaktować się z kimś e-mailowo? Czy wykorzystanie dotego poczty służbowej jest karalne? Czy i jak pracodawca może to kontrolować? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »