Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dokumenty przewozowe

  • 13-09-2016Stawka 0% dla WDT: Dokumenty sprzedażowe i przewozowe otrzymywane wyłącznie drogą elektroniczną
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma prawo do zastosowania stawki 0% VAT dla transakcji WDT, jeżeli dowody dokumentujące, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju (faktura, dokument przewozowy CMR i dokument WDT) są przez Wnioskodawcę otrzymywane drogą elektroniczną, w postaci skanów, załączonych do wiadomości e-mail? więcej »
  • 19-04-2016VAT. Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
    Pytanie podatnika: Czy w świetle art. 42 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, posiadanie przez Wnioskodawcę w swojej dokumentacji dokumentu spełniającego wymagania dokumentu określonego w art. 42 ust. 3 pkt 3 ustawy o VAT (tj. specyfikacja poszczególnych sztuk ładunku) i spełniającego jednocześnie wymagania dokumentu określonego w art. 42 ust. 11 pkt 4 ustawy o VAT (tj. dowód potwierdzający przyjęcie przez nabywcę towaru) przesłanego przez nabywcę towarów do Wnioskodawcy w formie elektronicznej (plik PDF, JPG, TIF lub inny) oraz posiadanie w swojej dokumentacji zamówienia nabywcy (art. 42 ust. 11 pkt 1 ustawy o VAT) uprawniało będzie Wnioskodawcę do zastosowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? więcej »
  • 30-06-2015Okres przechowywania listów przewozowych
    Pytanie podatnika: Czy obowiązkowy okres przechowywania dokumentów - listów przewozowych CMR wynosi 3 miesiące, a nie jak innych dokumentów (faktury VAT), gdzie okres ten wynosi 5 lat, skoro w transakcjach wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (WDT) na zasadach EX WORKS w miejsce listu przewozowego CMR podatnik może stosować inne dokumenty potwierdzające tę transakcję zgodnie z art. 42 ust. 1 ustawy o VAT? więcej »
  • 04-02-2015Dokumentacja usługi transportu importowanych towarów
    W niektórych przypadkach ustawa o VAT nakłada na podatników określone obowiązki dokumentacyjne. W przeważającej większości dzieje się tak w odniesieniu do dostawy towarów oraz świadczenia usług opodatkowanych preferencyjnie. Sytuacja taka ma właśnie miejsce w przypadku świadczenia usług transportu międzynarodowego. więcej »
  • 22-10-2014Zaliczka z tytułu eksportu a prawo do stawki 0%
    Po spełnieniu warunków określonych w ustawie o VAT eksport towarów podlega opodatkowaniu stawką 0%. Zasada ta obowiązuje również w przypadku otrzymanej przez podatników zaliczki z tytułu dokonania dostawy poza terytorium Unii Europejskiej. więcej »
  • 30-04-2014Rozliczenie eksportu towarów
    Dla eksportu towarów przewidziana została 0% stawka podatku VAT. Przy czym tę preferencyjną stawkę podatku można zastosować wyłącznie pod warunkiem posiadania przez podatnika określonych dokumentów celnych potwierdzających wywóz towarów poza UE. Właściwe rozliczenie eksportu towarów uzależnione jest dodatkowo od terminu, w jakim te dokumenty otrzymano. więcej »
  • 02-12-2013Uchwała NSA: Ewidencja WDT w przypadku braku dowodów na dostarczenie towarów
    W świetle obowiązujących od dnia 1 grudnia 2008 r. przepisów art. 42 ust. 12, ust. 12a i ust 13 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług podatnik podatku od towarów i usług, który dokona wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, lecz nie posiada jeszcze wszystkich wymaganych dowodów potwierdzających dostarczenie towarów do nabywcy, ma obowiązek wykazania dostawy towarów ze stawką krajową w ewidencji i wykazania kwoty podatku w deklaracji podatkowej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 24-01-2013Dokument przewozowy otrzymany faksem lub drogą elektroniczną a 0% stawka przy WDT
    Pytanie podatnika: Czy Spółka posiadająca w swojej dokumentacji dokument przewozowy, o którym mowa w art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług w postaci wydruku otrzymanego faksem lub drogą elektroniczną oraz kopię faktury i specyfikację poszczególnych sztuk załadunku będzie uprawniona do zastosowania zerowej stawki VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? więcej »
  • 26-10-2012Podstawa opodatkowania przy braku potwierdzenia wywozu towaru w ramach WDT
    Jednym z warunków, jakie wynikają z art. 42 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054, z późn. zm., dalej: ustawa o VAT), aby wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów podlegała opodatkowaniu według stawki 0%, jest to, by podatnik posiadał dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z Polski i dostarczone do nabywcy na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego. więcej »
  • 24-11-2011Dokumenty CMR mogą być przechowywane w formie elektronicznej
    Pytanie podatnika: Czy w świetle obowiązujących przepisów art. 28b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz § 25 ust. 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28.11.2008 r., firma będzie miała prawo przechowywać dokumenty CMR potwierdzające wewnątrzwspólnotową sprzedaż usług transportowych na zlecenie kontrahenta unijnego tylko w wersji elektronicznej w formie skanu w specjalnym programie archiwizacyjnym bez zachowania formy papierowej tego dokumentu? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »