Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Części zamienne

  • 07-01-2016Stawka VAT dla dostaw części do wyrobów medycznych - interpretacja ogólna MF
    Dostawa części (w tym części zamiennych) do wyrobów medycznych, którym ustawa o wyrobach medycznych nie przyznaje statusu wyrobu medycznego, podlega opodatkowaniu podstawową stawką podatku VAT, której wysokość w okresie do 31 grudnia 2016 r. wynosi 23% (z zastrzeżeniem sytuacji, gdy są one wymienione w innych pozycjach załącznika nr 3 do ustawy) - wyjaśnił Minister Finansów. więcej »
  • 05-08-2015Wydatki na zakup części zamiennych do magazynu w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy wydatki związane z zakupem części zamiennych do magazynu, mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych z chwilą zaksięgowania ich jako koszty dla potrzeb rachunkowych, czyli w opisanym stanie faktycznym na zakończenie każdego okresu rozliczeniowego (miesiąca)? więcej »
  • 25-02-2015NSA. Zaliczenie do kosztów wydatków na części zamienne
    Z uzasadnienia: Skoro ustalić można przeznaczenie nabywanych części zamiennych (użycie zakupionych części w wypadku awarii ich odpowiedników w urządzeniach technicznych - na czas naprawy uszkodzonych części lub na stałe, ewentualnie ich sprzedaż), wydatek poniesiony na ich nabycie ma charakter definitywny. Zatem, zakup części zamiennych może mieć związek z przychodem, nie mówiąc już o związku z zachowaniem albo zabezpieczeniem źródła przychodów. więcej »
  • 01-12-2011Odliczenie VAT od zakupu akcesoriów i części zamiennych do firmowego motocykla
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do pełnego odliczenia podatku od towarów i usług w związku z zakupem akcesoriów tj. kask, specjalistyczna odzież motocyklowa, ubezpieczenia, napraw, części zamiennych? więcej »
  • 05-10-2011Moment zaliczenia do kosztów wydatków na części zamienne
    Z uzasadnienia: Jeżeli ocenia się, że dokonane wydatki mają związek z przychodami spółki, gdyż służą utrzymaniu sprawności urządzeń przesyłowych, to ich rozliczenia w czasie należy dokonywać wyłącznie w odniesieniu do postanowień art. 15 ust. 4 ustawy o CIT. Ten zaś przepis nie łączy możliwości zaliczenia wydatku do kosztu uzyskania przychodu, z faktem zużycia, zainstalowania czy likwidacji części zamiennych. Za nieracjonalne z punktu widzenia ww. ustawy, jak i również z punktu widzenia zasad prawidłowej gospodarki uznać zaś należy pogląd prezentowany przez organ, iż moment uwzględnienia wydatku należy odwlec w czasie, aż do chwili użycia zakupionej części, lub jej zniszczenia. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »