INDEKS TEMATYCZNY » Różnice kursowe

  • 06-07-2016
    Wartość początkowa środka trwałego: Różnice kursowe od własnych środków pieniężnych
    Pytanie podatnika: Czy różnice kursowe od własnych środków pieniężnych, związane z ich rozchodem, wpływać będą na wartość początkową środka trwałego? więcej »
  • 08-06-2016
    Różnice kursowe. Dokonywanie płatności za towary w polskich złotych według kursu sztywnego
    Pytanie: Czy w przypadku transakcji płatnych w PLN w wartości odpowiadającej równowartości EUR po przeliczeniu według kursu sztywnego ustalonego przez Spółkę oraz konkretnego kontrahenta w drodze umowy, nie powstaną różnice kursowe? Czy kosztem uzyskania przychodu z tytułu przedmiotowych transakcji jest za każdym razem wartość wynikająca z wystawianych faktur w walucie EUR przeliczonych dla celów podatkowych wg kursu średniego NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu? więcej »
  • 08-02-2016
    Przewalutowanie kredytu a różnice kursowe
    Pytanie podatnika: Czy przewalutowanie zobowiązania z waluty PLN na EUR skutkować będzie powstaniem przychodu z tytułu dodatnich różnic kursowych w momencie przewalutowania zobowiązania lub spłaty po przewalutowaniu - jeżeli wartość zobowiązania w PLN w dniu jego otrzymania będzie wyższa od wartości zobowiązania w dniu przewalutowania lub spłaty zobowiązania w EUR po przewalutowaniu? więcej »
  • 28-01-2016
    Rozliczanie różnic kursowych metodą rachunkową a przychody i koszty podatkowe
    Pytanie podatnika: Czy mając na uwadze autonomiczność metody bilansowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, w przypadku przejścia Spółki na stosowanie przedmiotowej metody możliwe będzie wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)? więcej »
  • 23-12-2015
    Sprzedaż w walucie obcej a różnice kursowe
    Pytanie podatkowe: Czy w przypadku powstania podatkowych różnic kursowych powstałych od podatku VAT, w związku z zawarciem umów sprzedaży w walucie obcej, będą one mogły zostać zaliczone do podatkowej kategorii przychodów albo kosztów? więcej »
  • 02-12-2015
    Leasing w walucie obcej a różnice kursowe
    Różnica pomiędzy kwotą podatku VAT wyrażoną w PLN a kwotą wypłacanej należności na rzecz finansującego, w części dotyczącej VAT, uwzględnioną w księgach rachunkowych, nie mieści się w definicji różnic kursowych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, a co za tym idzie - nie będzie stanowiła ani przychodów, ani kosztów podatkowych. więcej »
  • 10-11-2015
    Różnice kursowe: Przesunięcie środków pieniężnych między rachunkami walutowymi
    Pytanie: Spółka w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą (zakupy z zagranicy i sprzedaż za granicę), posiada środki pieniężne w walutach obcych (USD, EUR), które są przechowywane na bankowych rachunkach walutowych. Spółka ustala różnice kursowe na podstawie art. 15a ustawy o CIT. Czy przenoszenie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami walutowymi powoduje powstanie różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ww. ustawy? więcej »
  • 23-04-2015
    Przewalutowanie kredytu a podatek dochodowy
    Pytanie podatnika: Czy w związku z dokonanym przewalutowaniem kredytu będą powstawać w przyszłości różnice kursowe dla celów podatku dochodowego od osób prawnych? więcej »
  • 29-01-2015
    Różnice kursowe. Rozliczenie dla celów podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy mając na uwadze autonomiczność metody rachunkowej ustalania różnic kursowych względem przepisów podatkowych, możliwe jest wykazanie różnic kursowych w wyniku podatkowym Spółki jedynie poprzez ujęcie w tym wyniku nadwyżki ujemnych lub dodatnich różnic kursowych danego okresu ujętej w księgach rachunkowych (tzw. ujęcie różnic per saldo)? więcej »
  • 12-11-2014
    Różnice kursowe a kwota podatku VAT
    Pytanie podatnika: Czy różnica pomiędzy kwotą podatku VAT przeliczoną na PLN według średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury a kwotą podatku VAT naliczonego przeliczonego przez kontrahenta na fakturze zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług, tj. według średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień powstania obowiązku podatkowego stanowić będzie koszt uzyskania przychodów w przypadku różnicy ujemnej lub przychód podatkowy w przypadku różnicy dodatniej? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

07.10.2022

Szkolenie on-line: Zasady tworzenia odroczonego podatku dochodowego

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
08.10.2022

Szkolenie online: Specjalista ds. podatków (48 h) - kurs w zakresie podatku VAT, CIT, PIT - kurs...

cena: 1690.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
10.10.2022

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1090.00 zł netto

organizator: MDDP Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
10.10.2022

Szkolenie on-line: Krajowe standardy rachunkowości w praktyce: Środki trwałe (KSR 11)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
11.10.2022

Szkolenie on-line: Typowanie podatników do kontroli - czyli co administracja skarbowa wie o...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY