Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Reklama

  • 30-06-2020Koszty sprzedaży samochodu a VAT
    Z uregulowań zawartych w ustawie o VAT można wysnuć wniosek, że od wydatków poniesionych w związku ze sprzedażą samochodu osobowego wykorzystywanego do działalności „mieszanej” służy podatnikowi ograniczone prawo do odliczenia podatku naliczonego. Ponieważ brak podstaw, by przypisać wydatki związane ze sprzedażą samochodów wykorzystywanych przez vatowca w sposób „mieszany” do kosztów eksploatacyjnych pojazdu, nie znajdzie w takiej sytuacji zastosowania art. 86a ustawy o VAT. Zatem, w kwestii ustalenia prawa do odliczenia VAT od wydatków poniesionych w związku ze sprzedażą samochodów, np. opinii rzeczoznawców, kosztów ogłoszeń, kosztów organizacji przetargów, stosować należy zasady ogólne. więcej »
  • 27-04-2020Konkurs może być formą reklamy lub promocji firmy
    W ramach działań mających na celu zwiększenie sprzedaży swoich produktów spółka organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne o charakterze konkursów. Uczestnikami konkursów mogą być m.in: konsumenci, podwykonawcy spółki, kontrahenci i pracownicy kontrahentów. Czy w przypadku wydania w ramach konkursu nagrody o wartości nie przekraczającej jednorazowo kwoty 200 zł osobie fizycznej nagroda ta korzysta ze zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT? więcej »
  • 06-03-2020WSA. Samochód rajdowy może być kosztem firmy
    Odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej samochodu rajdowego wykorzystywanego dla celów reklamowych, stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodów. Spółka uprawniona będzie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie samochodu rajdowego do wysokości wynikającej z art. 16 ust. 1 pkt 49 ustawy o CIT, jak również do zaliczenia do tych kosztów całości wydatków związanych z używaniem samochodu - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. więcej »
  • 19-06-2018Upominki dla kontrahentów w kosztach firmy
    Spółka w ramach działalności przekazuje swoim kontrahentom, partnerom biznesowym, doradcom upominki w postaci akcesoriów z kolekcji produktów marek samochodów, które sprzedaje, a także w postaci kwiatów, wina, słodyczy itp. Upominki są rozdawane masowo podczas organizowanych otwartych akcji promocyjno-marketingowych, a także na imprezach organizowanych dla zaproszonych gości oraz klientom i osobom towarzyszącym w przypadku przekazywania im zakupionego samochodu. Czy wydatki na zakup upominków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? więcej »
  • 20-02-2018Wydatki na reklamę w portalach społecznościowych w PKPiR
    W celu dotarcia do jak największej liczby odbiorców chcę skorzystać z możliwości zakupu reklam na portalu społecznościowym jakim jest Facebook. Wycena reklam na Facebooku jest oparta na systemie aukcyjnym, w którym reklamy rywalizują o wyświetlenia na podstawie kryterium oferty i skuteczności. Faktura jest wystawiana w danym miesiącu w dniu rozliczenia, który jest ostatnim dniem miesiąca. Na fakturze widnieje tylko data płatności, metoda oraz identyfikator płatności. Czy można ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów ww. wydatki i zaliczyć je do kosztów jeśli na fakturze nie widnieje data wystawienia faktury? więcej »
  • 25-09-2017Wydatki na upominki dla kontrahentów w koszach podatkowych
    Pytanie: W ramach wykonywanej działalności Wnioskodawca zamierza przekazywać swoim kontrahentom drobne upominki w postaci papierowych voucherów lub zaproszeń do restauracji. Vouchery i zaproszenia będą mieć niewielką wartość, ok. 100-500 zł. Czy ww. wydatki Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? więcej »
  • 31-07-2017WSA. PIT od nagród w akcjach promocyjnych
    Z uzasadnienia: Definicja nieodpłatnego świadczenia nie wyklucza tego, że otrzymujący świadczenie musi podjąć jakieś działania, aby świadczenie otrzymać. Istotne jest wszakże to, aby w zamian za to świadczenie (kwalifikowane jako nieodpłatne) nie wykonywał żadnego świadczenia wzajemnego. Działanie - polegające na spełnieniu wymogów przewidzianych w regulaminie, które jest warunkiem otrzymania świadczenia (nagrody), nie ma charakteru świadczenia wzajemnego. Nie można zatem uznać stosunku pomiędzy organizatorem promocji, a uczestnikiem za umowę wzajemną. W związku z tym świadczenie spełniane na rzecz uczestnika ma charakter świadczenia nieodpłatnego. więcej »
  • 09-06-2017Nie wszystkie prezenty dla kontrahentów mogą być kosztem firmy
    Pytanie: Czy wydatki ponoszone przez spółkę tytułem zakupu drobnych prezentów, nie mających charakteru okazałości czy wystawności, przekazywanych wybranym kontrahentom, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów spółki? Powyższe prezenty przekazywane są zarówno potencjalnym klientom (np. podczas targów), jak i dotychczasowym klientom. więcej »
  • 16-03-2017Czy sprzedaż reklam w internecie można opodatkować ryczałtem?
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania swoich przychodów z działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w 2017 r.? Jaka jest stawka ryczałtu dla poszczególnych usług świadczonych przez Wnioskodawcę? więcej »
  • 20-02-2017Tablice reklamowe a podatek od nieruchomości
    Podatkiem od nieruchomości opodatkowane są między innymi budowle. Problemem jest jednak brak definicji budowli w przepisach prawa podatkowego. Regulacje podatkowe odsyłają do Prawa budowlanego. Czy tablica reklamowa będzie budowlą opodatkowaną podatkiem od nieruchomości? Zobaczmy. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]następna »