Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Logo

  • 03-12-2018Czy świąteczne prezenty dla kontrahentów mogą być kosztem?
    Zakup prezentów będzie mógł być ujęty w kosztach podatkowych, pod warunkiem że wydatek został poniesiony w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. To warunek wynikający odpowiednio z art. 22 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) oraz art. 15 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa o CIT). W praktyce oznacza to, że prezenty powinny być opatrzone logo firmy, a ich przekazanie powinno następować w celach reklamowych, np. promowania marki czy produktów firmy. więcej »
  • 19-06-2018Upominki dla kontrahentów w kosztach firmy
    Spółka w ramach działalności przekazuje swoim kontrahentom, partnerom biznesowym, doradcom upominki w postaci akcesoriów z kolekcji produktów marek samochodów, które sprzedaje, a także w postaci kwiatów, wina, słodyczy itp. Upominki są rozdawane masowo podczas organizowanych otwartych akcji promocyjno-marketingowych, a także na imprezach organizowanych dla zaproszonych gości oraz klientom i osobom towarzyszącym w przypadku przekazywania im zakupionego samochodu. Czy wydatki na zakup upominków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? więcej »
  • 09-06-2017Nie wszystkie prezenty dla kontrahentów mogą być kosztem firmy
    Pytanie: Czy wydatki ponoszone przez spółkę tytułem zakupu drobnych prezentów, nie mających charakteru okazałości czy wystawności, przekazywanych wybranym kontrahentom, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów spółki? Powyższe prezenty przekazywane są zarówno potencjalnym klientom (np. podczas targów), jak i dotychczasowym klientom. więcej »
  • 26-08-2016Amortyzacja logo nabytego w darowiźnie
    Pytanie podatnika: Jak ustalić wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej w postaci autorskich praw majątkowych do logo słowno-graficznego otrzymanego przez Spółkę w formie darowizny? Czy Wnioskodawczyni będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od autorskich praw majątkowych do logo słowno-graficznego otrzymanych przez Spółkę w darowiźnie, stosownie do przypadającego Jej udziału w zysku? więcej »
  • 15-07-2015Ubranie przedsiębiorcy a koszty uzyskania przychodów
    W wielu branżach standardem jest to, by podczas spotkań przedsiębiorca był w stroju reprezentacyjnym, np. w garniturze. Niestety, pomimo iż często jest to wymóg biznesowy, organy podatkowe nie zgadzają, aby wydatek na taką odzież można było zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności. więcej »
  • 12-09-2014Wydatki na zakup ubrań służbowych w kosztach uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: Spółka planuje zobowiązać pracowników do noszenia odzieży służbowej w czasie pracy oraz ustalić zasady korzystania z tych strojów oraz ich zwrotu. Odzież ta będzie utrzymana w kolorystyce zgodnej z kolorystyką oznaczenia handlowego, z umieszczonym na niej logotypem. Czy spółka ma prawo zaliczyć wartość wydatków poniesionych na zakup ubrań służbowych do kosztów uzyskania przychodu? więcej »
  • 17-12-2012Zwolnienia z PIT: Prezenty dla kontrahentów
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie kontrahentom prezentów o wartości nieprzekraczającej 200,00 zł, opisanych w stanie faktycznym, korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 26-11-2010Strój biznesowy może być kosztem
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni zamierza zakwalifikować w koszty uzyskania dochodu zakup stroju biznesowego, który posiada trwałe oznaczenie firmy. Działalność gospodarcza prowadzona jest w zakresie ubezpieczeń oraz usługi związanej z administracyjną obsługą biura. Czy zakup takiego stroju może być kosztem podatkowym? więcej »
  • 01-09-2010Ubiór służbowy bez logo jest przychodem pracownika
    Pytanie podatnika: Czy wartość przekazanego pracownikowi stroju jest przychodem pracownika zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 23-10-2009Ubiór służbowy
    Czy ubiór służbowy jest świadczeniem wolnym od podatku dla pracowników i czy może stanowić koszt uzyskania przychodu pracodawcy? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »