Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » likwidacja szkód

  • 14-11-2017Kto płaci VAT od naprawy samochodu w leasingu?
    W razie likwidacji szkody znaczenie ma czy leasingobiorca jest płatnikiem podatku VAT czy też nie. Jeśli jest to sprawa o tyle prostsza, że podmiot wykonujący naprawę może obciążyć podatkiem VAT leasingobiorcę, który może VAT następnie odliczyć w ramach prowadzonej działalności - nie ponosi wtedy szkody w tym zakresie, zaś ubezpieczyciel zwróci podmiotowi wykonującemu naprawę kwotę netto wynikająca z faktury VAT za naprawę. Sprawa w przypadku leasingobiorcy prowadzącego działalność gospodarczą niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT jest sprawą bardziej skomplikowaną. więcej »
  • 09-11-2012Usługi assistance w ramach umowy ubezpieczeniowej a VAT
    Pytanie podatnika: Czy usługi assistance świadczone przez Spółkę w ramach umowy ubezpieczeniowej są zwolnione z podatku od towarów i usług? więcej »
  • 28-09-2012Usługi assistance a zwolnienie z VAT
    Z uzasadnienia: Usługi assistance świadczone przez spółkę w imieniu i na rzecz zakładów ubezpieczeń mogą korzystać ze zwolnienia z VAT w oparciu o treść art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o podatku od towarów i usług. więcej »
  • 17-08-2012Usługi wyceny i likwidacji szkód majątkowych i komunikacyjnych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy od 1 stycznia 2011 r. usługa pomocnicza do usługi ubezpieczeniowej w zakresie oceny ryzyka, wyceny i likwidacji szkód majątkowych i komunikacyjnych oraz weryfikacji zakresu i wartości uszkodzeń jest zwolniona od podatku od towarów i usług w przypadku wykonywania jej w imieniu i na rzecz firm ubezpieczeniowych? więcej »
  • 25-07-2012MF: Zwolnienie z VAT usług likwidacji szkód
    Świadczone dla zakładów ubezpieczeń czynności ustalania przyczyn i okoliczności zdarzeń losowych, jak również ustalania wysokości szkód oraz rozmiaru odszkodowań oraz innych świadczeń należnych uprawnionym z umów ubezpieczenia, a także wypłacania odszkodowań i innych świadczeń należnych z tych umów ubezpieczenia - pomimo faktu, że w rozumieniu przepisów ustawy o działalności ubezpieczeniowej są traktowane jak czynności ubezpieczeniowe - nie mogą być uznane za usługi ubezpieczeniowe podlegające zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o podatku od towarów i usług - wyjaśnił Minister Finansów w interpretacji ogólnej. więcej »
  • 04-05-2012Opodatkowanie VAT usług likwidacji szkód
    Interpelacja nr 3115 do ministra finansów w sprawie odmiennych interpretacji dotyczących opodatkowania likwidacji szkód więcej »
  • 02-12-2011VAT od usług likwidacji szkód – opodatkowanie usług ubezpieczeniowych
    Pytanie podatnika: Czy usługi pomocnicze związane z likwidacją (oceną i szacowaniem) szkód wynikających z zawartych umów ubezpieczeniowych, jak i usługi lustracji pojazdu przed jego ubezpieczeniem wykonywane w imieniu i na rzecz ubezpieczycieli lub podmiotów upoważnionych przez tych ubezpieczycieli na podstawie umów substytucyjnych korzystają ze zwolnienia od podatku VAT tak jak usługi ubezpieczeniowe? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »