Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Likwidacja

  • 25-01-2017Zgłoszenie identyfikacyjne, zgłoszenie aktualizacyjne, wyrejestrowanie
    Osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które na podstawie odrębnych ustaw są podatnikami, płatnikami podatków lub płatnikami składek ubezpieczeniowych podlegają obowiązkowi ewidencyjnemu. więcej »
  • 05-12-2016Likwidacja spółki i przekazanie majątku. Skutki podatkowe w CIT
    Z uzasadnienia: Nie sposób zatem nie zgodzić się z tezą, że przekazanie majątku na rzecz wspólników nie generuje przysporzenia po stronie spółki, ( którego pojawienie się jest elementem koniecznym powstania przychodu podatkowego ) ale stanowi jedynie element konieczny do wykreślenia spółki z rejestru sądowego. Likwidacyjne wydanie majątku spółki nie jest stosunkiem umownym pomiędzy wierzycielem i dłużnikiem. Tylko taka relacja mogłaby stanowić o wystąpieniu przychodu. Jest to czynność techniczna będąca częścią procesu likwidacyjnego. Przeciwko opodatkowaniu ww. czynności przemawiają także względy celowościowe. więcej »
  • 26-09-2016Likwidacja spółki cywilnej i podział majątku a PCC 
    Pytanie podatnika: Czy likwidacja spółki cywilnej, podział jej majątku i zniesienie współwłasności nieruchomości spowoduje obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?  więcej »
  • 10-08-2016Konsekwencje podatkowe likwidacji spółki
    Pytanie podatnika: Czy w razie likwidacji Spółki, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód i obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych w związku z wydaniem przez Wnioskodawcę udziałowcom Składników majątku? Alternatywnie, w przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie oznaczone nr 1: Jeśli zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w razie likwidacji Spółki po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód i obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych w związku z wydaniem przez Wnioskodawcę udziałowcom Składników majątku, kto będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku z tego tytułu jeśli w dacie płatności podatku Spółka będzie już wykreślona z rejestru? więcej »
  • 10-03-2016Likwidacja towaru a korekta rozliczeń VAT
    Pytanie podatnika: Czy z uwagi na likwidację części produktów konieczna jest korekta podatku od towarów i usług naliczonego od przedmiotowych produktów? W jakim okresie Spółka powinna dokonać korekty podatku naliczonego? więcej »
  • 22-02-2016Likwidacja niesprzedanych towarów handlowych. Skutki podatkowe
    Pytanie podatnika: Czy koszt faktycznie zlikwidowanych towarów handlowych (niesprzedanych przez Spółkę z przyczyn obiektywnych, niezawinionych przez Wnioskodawcę), które utraciły wartość handlową, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatkowych? więcej »
  • 02-07-2015Likwidacja ZFŚS. Skutki podatkowe
    Pytanie podatnika: Czy przeniesienie salda konta „Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych” na konto „Pozostałe przychody operacyjne” skutkowało będzie powstaniem przychodu Spółki podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm.)? więcej »
  • 02-04-2015Skutki w PIT likwidacji spółki osobowej
    Pytanie podatnika: Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji Spółki osobowej środków pieniężnych, nie spowoduje dla niego powstania dochodu podlegającego opodatkowaniu PIT? więcej »
  • 09-02-2015Podatkowe skutki likwidacji spółki jawnej
    Pytanie podatnika: Czy otrzymanie przez Wnioskodawczynię pieniędzy, wierzytelności oraz udziałów z tytułu rozwiązania (likwidacji) spółki, której jest wspólnikiem skutkować będzie dla niej powstaniem przychodu podatkowego? więcej »
  • 08-12-2014Jaki VAT od usług likwidacji szkód ubezpieczeniowych?
    Pytanie podatnika: Czy odpłatne świadczenie usług likwidacji szkód ubezpieczeniowych przez podmiot, który nie jest towarzystwem ubezpieczeniowym i ubezpieczającym, na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego podlegają opodatkowaniu podatkiem towarów i usług, czy też są zwolnione? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »