Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Koszty postępowania

  • 05-06-2018NSA. Kiedy koszty sporządzenia odpisów lub kopii obciążają stronę?
    Zgodnie z art. 267 § 1 pkt 3 Ordynacji podatkowej stronę obciążają koszty sporządzenia odpisów lub kopii. Oznacza to, że we wszystkich przypadkach określonych w tym przepisie to strona ponosi ciężar ekonomiczny sporządzania odpisów lub kopii, niezależnie od tego, czy sporządza je we własnym zakresie, czy też kopie takie sporządza na żądanie strony organ podatkowy. Należy mieć na uwadze, że ww. koszty obciążają stronę wówczas gdy nie wynikają z ustawowego obowiązku organu podatkowego prowadzącego postępowania podatkowe i zostały poniesione w jej interesie i na jej żądanie - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 11-08-2014Podatki 2015: Nowe zasady ustalania kosztów postępowania
    Ministerstwo Finansów zmieni część przepisów dotyczących kosztów postępowania podatkowego. Koszty te nie będą ustalane, jeżeli nie przekraczają czterokrotności kosztów upomnienia – wynika z projektu tzw. dużej nowelizacji Ordynacji podatkowej. Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie z początkiem 2015 r. więcej »
  • 05-07-2010Najpierw postępowanie podatkowe, a dopiero potem obciążenie kosztami biegłego
    Z uzasadnienia: Dla obciążenia strony skarżącej kosztami opinii biegłego na gruncie art. 4 ust. 7 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych należy spełnić wymagane przytoczonymi normami prawa przesłanki, przy czym nie wystarczy tylko stwierdzenie, że miała miejsce czynność w postaci sporządzenia opinii oraz, że "wartość ustalona przez biegłego jest wyższa co najmniej o 33% od wartości określonej przez podatnika." Z zestawienia cytowanych norm prawnych wynika bowiem, że są pozostałe wymogi związane z brzmieniem tychże przepisów, a do nich należy uprzednie ustalenie między innymi, czy przedmiot opodatkowania (jak w niniejszej sprawie - budynki i budowle po myśli art. 2 ust. 1 pkt 3 u.p.o.l.) jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz czy jest i może być wykorzystywany do prowadzenia tej działalności ze względów technicznych. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »