Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Kopia faktury

  • 16-01-2018Dwóch nabywców na fakturze a prawo do odliczenia VAT
    Pytanie: Jakie dokumenty będą podstawą do odliczenia podatku VAT w przypadku faktury wystawionej na dwóch nabywców (dwóch podatników; wnioskodawców)? W przypadku faktury wystawionej na dwóch nabywców (będących wnioskodawcami), czy możliwe jest wystawienie dwóch oryginałów tej samej faktury? Czy prawidłowe jest wystawienie oryginału i kopii faktury i przekazanie nabywcom? Czy w tym wypadku kopia faktury może stanowić podstawę do odliczenia podatku VAT? więcej »
  • 14-11-2012Obowiązek dołączania paragonu do kopii faktury
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku dokonania sprzedaży zaewidencjonowanej przez Spółkę na kasie fiskalnej, w stosunku do której wystawiona została faktura VAT, konieczne jest dołączanie do kopii faktury VAT paragonu dokumentującego tę sprzedaż oraz jego przechowywanie przez Spółkę? więcej »
  • 27-08-2012Przechowywanie faktur na dyskach CD
    Czy podatnik, który wystawia faktury VAT w formie papierowej, może ich kopie przechowywać w formie elektronicznej na dyskach CD? więcej »
  • 09-12-2010WSA: Kopie faktur mogą być wystawiane i przechowywane w formie elektronicznej
    Z uzasadnienia: W ocenie Sądu taki zapis omawianego prawa krajowego nie pozwala na stwierdzenie, że pojęcie "oryginalna postać" mieści w sobie również pojęcie "formy" faktury: papierowej lub elektronicznej, zwłaszcza że pojęcie "forma" występuje w innych przepisach rozporządzeni - o elektronicznej "formie" faktury mowa jest w § 19 ust. 3, § 20 ust. 2 i ust. 5 oraz w § 21 ust. 3 tego rozporządzenia. Przy zachowaniu jednolitości terminologii występującej w danym akcie prawnym należałoby używać określenia "forma" zarówno elektroniczna, jak i papierowa. więcej »
  • 01-09-2010WSA: Kopia faktury papierowej może być przechowywana na dysku
    Z uzasadnienia: Z zapisu ust 2 § 21 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. nie wynika, aby ograniczenie co do formy w jakiej mają być przechowywane faktury VAT związane było ze sposobem ich przesłania do nabywcy czy też udostępnienia. Literalne odczytanie tego zapisu nie prowadzi zaś do prezentowanej w skarżonej interpretacji przez organ konkluzji, że skoro wystawiona została faktura w określonej formie papierowej, to w tej samej formie musi być też przechowywana jej kopia. Wymogiem przechowywania kopii faktury, jest zachowanie jej oryginalnej postaci, a ten warunek spełnia także przechowywanie faktury w formie elektronicznej, tj. niemodyfikowanego pliku tekstowego, pozwalającego na każdorazowe odtworzenie formy papierowej na żądanie organu podatkowego, w jej oryginalnej postaci. więcej »
  • 31-03-2010Przechowywanie kopii faktur: Jednak nie ma przełomu
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku wystawiania faktur VAT, możliwe jest przechowywanie kopii faktur w systemie księgowym (komputerowym), w którym dokumenty te zostały wystawione? więcej »
  • 26-02-2010Wystawienie kopii faktury różniącej się pod względem wizualnym od oryginału
    Pytanie podatnika: Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym jest dopuszczalne w podatku od towarów i usług, aby wystawca faktur VAT mógł wystawiać „pod względem formalnym” kopię faktury różniącą się od oryginału? więcej »
  • 05-02-2010Kopie faktur można przechowywać w formie elektronicznej
    Podatnik, który wystawia faktury w formie papierowej, może przechowywać ich kopie w formie elektronicznej. Kopie faktur przechowywane w systemie elektronicznym powinny zawierać słowo „kopia” i być zabezpieczone przed ich zmianą – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »