INDEKS TEMATYCZNY » konkurs

  • 06-12-2023
    Ewidencjonowanie na kasie wydania nagród uczestnikom konkursów
    W związku z tym, że przekazywanie nagród nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do ewidencjonowania na kasie rejestrującej wydania nagród rzeczowych (bez logo i z logo firmy) uczestnikom konkursów (osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej) oraz wydania nagród rzeczowych (z logo i bez logo firmy) pracownikom poza konkursem. Tak uznał Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej. więcej »
  • 31-10-2023
    Nagroda w postaci bonu lub karty przedpłaconej. Co z PIT?
    W celu poznania opinii potencjalnych konsumentów dot. jakości określonych usług, trendów panujących na rynku, czy też oczekiwań konsumentów, spółka organizuje różnego rodzaju konkursy o charakterze opiniotwórczym. Obecnie rozważa, by w charakterze nagród w konkursach wydawać uczestnikom bony, karty przedpłacone oraz karty podarunkowe. Czy w związku z wydaniem takich nagród na spółce będą ciążyły obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
  • 10-03-2023
    Podatek od loterii, konkursów, pokera online
    Przedsiębiorcy organizują różnego rodzaju konkursy, loterie, sprzedaż premiową czy inne aktywności marketingowe mające na celu zwiększenie przychodów. Klienci otrzymujący te świadczenia powinni rozliczyć się z fiskusem, jednak niewielu z nich wie o tym obowiązku i nie jest świadoma ciążącego na nich ryzyka podatkowego. więcej »
  • 18-05-2022
    Zwolnienie z PIT nagród w konkursach promocyjnych - Fiskus musiał zmienić zdanie
    Nagrody wydawane uczestnikom konkursów prmocyjnych, których wartość jednorazowo nie przekracza 200 zł, są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. więcej »
  • 06-12-2021
    NSA. Zwolnienie z PIT dla nagród rzeczowych do 200 zł
    Uczestnictwo w konkursach nie jest czynnością o charakterze ekwiwalentnym. Udział uczestników w konkursie nie powoduje więc po stronie uczestników obowiązku ponoszenia wydatków (kosztów) związanych z ich udziałem. Uczestnicy nie dokonują także żadnych świadczeń w zamian za otrzymanie nagrody. Dlatego fakt wzięcia udziału w danym konkursie po spełnieniu przewidzianych w regulaminie warunków automatycznie nie powoduje powstania świadczenia ekwiwalentnego wobec organizatora konkursu świadczenia - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 15-12-2020
    NSA. Płatnikiem jest ten kto wydaje nagrody, a nie ten co zleca
    Obowiązki związane z poborem podatku i złożeniem informacji spoczywają na określonych podmiotach. Podmiotami tymi są podmioty "dokonujące wypłaty" należności lub świadczeń, podmioty "stawiające do dyspozycji podatnika" pieniądze lub wartości pieniężne, czy "dokonujące świadczeń". Art. 41 ust. 1 ustawy o  PIT, zakreślając krąg płatników, nie posługuje się kategorią podmiotu, na którym spoczywa ciężar ekonomiczny świadczenia, lecz wyraźnie wskazuje, że płatnikiem jest podmiot, który dokonuje świadczeń - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 10-06-2020
    NSA. PIT od nagród w konkursach i loteriach dla przedsiębiorców
    Art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie zawiera żadnych ograniczeń podmiotowych, które uniemożliwiałyby objęcie jego zakresem osób fizycznych prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Tym samym, nie wyklucza on zastosowania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych do przychodów przedsiębiorców stanowiących nagrody i wygrane w konkursach. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 27-04-2020
    Konkurs może być formą reklamy lub promocji firmy
    W ramach działań mających na celu zwiększenie sprzedaży swoich produktów spółka organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne o charakterze konkursów. Uczestnikami konkursów mogą być m.in: konsumenci, podwykonawcy spółki, kontrahenci i pracownicy kontrahentów. Czy w przypadku wydania w ramach konkursu nagrody o wartości nie przekraczającej jednorazowo kwoty 200 zł osobie fizycznej nagroda ta korzysta ze zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT? więcej »
  • 26-06-2019
    NSA. Program motywacyjny dla handlowców nie jest konkursem
    Z uzasadnienia: Nie można uznać za konkurs w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT przedsięwzięcia, w którym za zwycięzcę uznaje się każdego uczestnika, który osiągnie w danym przedziale czasu określoną wartość obrotów z tytułu sprzedaży towarów oferowanych przez organizatora (...) Jeżeli spółka organizuje akcję niespełniającą wymogów przypisanych konkursowi, to otrzymane przez uczestników wygrane nie stanowią przychodu z konkursu. Wartość nagród uzyskiwanych przez osoby, które wykonują na rzecz spółki czynności w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, stanowić będzie przychód z pozarolniczej działalności. więcej »
  • 19-03-2019
    Festyn zakładowy a przychód pracownika
    Pytanie: Spółka co roku organizuje festyn zakładowy. Czy w związku: a) z udziałem w festynie, b) wygraniem nagród w konkursach organizowanych podczas tego festynu, po stronie uczestników powstaje przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji czy na Wnioskodawcy spoczywają związane z tym obowiązki płatnika lub obowiązki informacyjne w stosunku do uczestników? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

20.05.2024

Szkolenie online: Akademia kadr 2024. Nowelizacja kodeksu pracy oraz dyrektywa Work Life Balance -...

cena: 1600.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
20.05.2024

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
20.05.2024

Szkolenie on-line: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce w 2024 roku

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
21.05.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
21.05.2024

Szkolenie online: Pomoc de minimis na nowych zasadach

cena: 190.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY