INDEKS TEMATYCZNY » komunikacja miejska

  • 19-09-2022
    Obowiązki płatnika przy finansowaniu pracownikom biletów komunikacji miejskiej
      Pracownicy dojeżdżają okazjonalnie do miejsca stałego zamieszkania komunikacją, w celu odwiedzenia rodziny. Dla tych pracowników firma kupuje bilety, czego potwierdzeniem są faktury. Wydatki poniesione na zakup biletów doliczane są do przychodów pracowników, od których potrącane są zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych. Czy wydatek na zakup ww. biletów należy uznać za nieodpłatne świadczenie ze stosunku pracy?   więcej »
  • 18-09-2020
    NSA. Zwrot za przejazdy komunikacją miejską z PIT
    Zwrot kosztów w formie ekwiwalentu za przejazdy służbowe publicznymi środkami transportu wypłacany pracownikom na stanowisku gońca, zgodnie z przydziałem obowiązków, wykonującym czynności polegające na dostarczeniu urzędowej korespondencji do mieszkańców miasta oraz do różnych instytucji na terenie miasta - będzie stanowił dla tych pracowników przychód. Gdyby racjonalny ustawodawca chciał wyłączyć tego rodzaju świadczenia z opodatkowania, ująłby odpowiedni zapis w ustawie - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 15-09-2020
    Bilet miesięczny jako przychód pracownika
    Przedsiębiorca rozważa zakup bądź dofinansowanie do biletów miesięcznych dla swoich pracowników. W tym chce zakupić karty miejskie, które przekaże pracownikom. Będą to karty imienne, na których znajdzie się już naładowany bilet, a kolejne bilety będą ładowane we własnym zakresie przez pracownika. Czy sfinansowanie w całości lub w części ww. biletów stanowi przychód pracownika? Czy pracodawca ma obowiązek dokonywania wpłat zaliczki na podatek jeśli z powodów od niego niezależnych nie był w stanie wcześniej pobrać kwoty zaliczki z wynagrodzenia pracownika? więcej »
  • 17-07-2020
    Kiedy bilet miesięczny jest przychodem pracownika?
    Przedsiębiorca rozważa zakup bądź dofinansowanie do biletów miesięcznych dla swoich pracowników. W tym chce zakupić karty miejskie, które przekaże pracownikom. Będą to karty imienne, na których znajdzie się już naładowany bilet, a kolejne bilety będą ładowane we własnym zakresie przez pracownika. Czy sfinansowanie w całości lub w części ww. biletów stanowi przychód pracownika? Czy pracodawca ma obowiązek dokonywania wpłat zaliczki na podatek jeśli z powodów od niego niezależnych nie był w stanie wcześniej pobrać kwoty zaliczki z wynagrodzenia pracownika? więcej »
  • 24-06-2019
    Podróże służbowe: Ryczałt na przejazdy w dni wolne od pracy a PIT
    Pytanie: Czy w ramach podróży służbowej odbywanej poza granicami kraju wypłacany ryczałt na pokrycie kosztów przejazdów środkami komunikacji miejscowej w dni wolne od pracy korzysta ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy o PIT? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

31.01.2023

Szkolenie on-line: Zasady tworzenia odroczonego podatku dochodowego

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
02.02.2023

Szkolenie on-line: Podatki dla inwestujących w nieruchomości w 2023 roku

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
06.02.2023

Szkolenie on-line: Compliance podatkowe - procedury zapewniające bezpieczeństwo podatkowe

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.02.2023

Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę w 2023 roku

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
07.02.2023

Szkolenie on-line: Księgowość projektów unijnych

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY