Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » karta płatnicza

  • 14-08-2020Zwolnienie z kas: Karta płatnicza to gotówka?
    Spółka prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet oraz telefonicznie - we własnym sklepie internetowym (platformie do zamówień). Sklep internetowy przeznaczony jest wyłącznie dla klientów, z którymi spółka ma podpisane umowy. Płatności za zakupione produkty dokonywane są: przelewem na rachunek bankowy spółki, szybkim przelewem on-line, a także kartą płatniczą za pomocą terminalu płatniczego. Czy spółka nie będzie mieć obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej? więcej »
  • 29-05-2020Płatność kartą płatniczą wyklucza zwolnienie z kas?
    Spółka prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet oraz telefonicznie - we własnym sklepie internetowym (platformie do zamówień). Sklep internetowy przeznaczony jest wyłącznie dla klientów, z którymi spółka ma podpisane umowy. Płatności za zakupione produkty dokonywane są: przelewem na rachunek bankowy spółki, szybkim przelewem on-line, a także kartą płatniczą za pomocą terminalu płatniczego. Czy spółka nie będzie mieć obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej? więcej »
  • 21-05-2020Zapłata kartą a stosowanie kasy rejestrującej
    Zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych dokonywana przez vatowca musi być dokumentowana przy użyciu kasy rejestrującej. Rozporządzenie Ministra Finansów z 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w § 2 ust. 1 przewiduje czasowe – do 31 grudnia 2021 r. – nieobejmowanie tym obowiązkiem szeregu czynności. Ich katalog zawarty jest w załączniku do rozporządzenia. więcej »
  • 19-09-2018Zapłata kartą płatniczą nie pozbawi kosztów
    Pytanie: Czy w sytuacji, gdy spełnione zostaną przesłanki wynikające z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków rozliczonych poprzez kompensatę (potrącenie) lub przy pomocy karty płatniczej, bez względu na kwotę rozliczonego zobowiązania? więcej »
  • 06-07-2017MF o likwidacji zwolnienia z VAT dla usług pomocniczych do usług finansowych
    Zwolnienie od podatku od towarów i usług czynności wykonywanych przez organizacje płatnicze na rzecz agentów rozliczeniowych i wydawców kart płatniczych lub innych instrumentów płatniczych oraz agentów rozliczeniowych na rzecz akceptantów, w celu realizacji transakcji płatniczych, dokonywanych przy pomocy kart płatniczych – w związku ze zmianą przepisów ustawy o VAT od dnia 1 lipca 2017 r. - interpretacja ogólna Ministra Finansów. więcej »
  • 10-03-2017Kasy fiskalne 2018: Centralny system pozwoli zwiększyć wpływy budżetowe
    Już od przyszłego roku kasy fiskalne mają być łączone z centralnym systemem urzędów skarbowych. Szacuje się, że w efekcie zmian, których wprowadzenie zostanie rozłożone w czasie, budżet państwa może uzyskać przeszło 6 mld zł. Planowana reforma zakłada, że resort finansów będzie mógł uzyskać dostęp w czasie rzeczywistym do danych pochodzących ze wszystkich punktów sprzedaży. więcej »
  • 06-10-2016Podatek można opłacić kartą - przepis jest, a jakby go nie było
    Interpelacja nr 5953 do ministra finansów w sprawie przywrócenia możliwości płatności kartami płatniczymi w instytucjach publicznych więcej »
  • 12-12-2014Ułatwienia dla podatników: Ma być szybko, łatwo i przyjemnie
    Interpelacja nr 29157 do ministra finansów w sprawie ułatwień podatkowych w 2015 r. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »