Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » impreza firmowa

  • 04-03-2020Podatnik świętuje jubileusz firmy, a co z VAT?
    Organizowanie przez podatników VAT obchodów jubileuszowych nie może budzić żadnego zdziwienia. Wiąże się to oczywiście z różnego rodzaju wydatkami. Czy podatek naliczony w takich wydatkach możliwy będzie do odliczenia czy też nie. Ponieważ kwestia ta nie została uregulowana w sposób szczególny, oznacza to iż przy kwalifikacji ww. wydatków do odliczenia lub nie należy kierować się zasadą generalną wyrażona została w art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nią podatnikowi prawo do odliczenia przysługuje w takim zakresie, w jakim nabyte towary lub usługi wykorzystywane są do wykonywania czynności opodatkowanych. więcej »
  • 22-12-2016Czy udział w imprezie firmowej jest przychodem pracownika?
    Organizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników nie jest koniecznością wynikającą z przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Czy to oznacza, że uczestnictwo w spotkaniu trzeba będzie opodatkować PIT z tytułu świadczeń nieodpłatnych? więcej »
  • 24-06-2016Składki ZUS: Imprezy integracyjne dla pracowników ze środków ZFŚS
    W związku ze stwierdzeniem przedsiębiorcy, iż wartość korzyści wynikających z udziału w imprezach i wyjazdach sportowo-rekreacyjnych oraz imprezach kulturalno-oświatowych o charakterze integracyjnym nie stanowi przychodu pracownika z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy, w rozumieniu art. 12 ustawy o PIT, stwierdzić należy, iż w takiej sytuacji brak będzie obowiązku odprowadzania od ich wartości składek na ubezpieczenia społeczne. Podstawę wymiaru składek na te ubezpieczenia zawsze stanowi bowiem przychód osiągany przez pracowników u pracodawcy z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy - wyjaśnił ZUS. więcej »
  • 03-12-2015Święta tuż-tuż. Impreza firmowa bez PIT
    Organizując świąteczne imprezy, pracodawca nie musi powiększać przychodu pracowników o wysokość świadczenia otrzymanego z tytułu tych imprez. Nie można bowiem określić wymiernej wartości przysporzenia ani przyporządkować jej danemu pracownikowi. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »