Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » hala namiotowa

  • 07-11-2018Jednorazowa amortyzacja hali namiotowej
    Pytanie: Na dzierżawionym gruncie została postawiona hala namiotowa w technologii stalowej. Słupy konstrukcyjne zostały przytwierdzone do podłoża kotwami na płytach betonowych, co pozwala taką halę rozebrać i przenieść w inne miejsce. Hala jest nowym środkiem trwałym, będzie wprowadzona do ewidencji środków trwałych w 2018 r. Zostanie ona zaliczona do grupy „8” wg KŚT (806 Kioski, budki, baraki, domki kampingowe). Czy halę namiotową można będzie amortyzować zgodnie z art. 22k ust. 14-21 ustawy o PIT do 100 000 zł? więcej »
  • 18-02-2015WSA. Podatek od nieruchomości. Hala namiotowa nie jest budowlą
    Z uzasadnienia: Hala namiotowa, stanowiąca tymczasowy obiekt budowlany w rozumieniu ustawy - Prawa budowlanego, niepołączona trwale z gruntem, nie została expessis verbis wymieniona w art. 3 pkt 3 ww. ustawy. Jednocześnie organ podatkowy nie wykazał, że jest ona traktowana jako budowla w innych przepisach ustawowych uzupełniających czy precyzujących Prawo budowlane. W konsekwencji, hali namiotowej nie można zaliczyć do budowli w rozumieniu Prawa budowlanego, a tym samym do budowli w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, co wyklucza jej opodatkowanie podatkiem od nieruchomości. więcej »
  • 30-04-2014Amortyzacja hali namiotowej
    Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą od 2005 r. Na terenie posesji, na której prowadzę działalność, została postawiona hala namiotowa. Zakwalifikowałem halę do grupy 808 KŚT. Uznałem, że jest ona innym obiektem wolnostojącym niezwiązanym trwale z gruntem tzn. jest ruchomością. Czy można zastosować jednorazową amortyzację w przypadku ww. hali? więcej »
  • 04-02-2013Podatek od nieruchomości a tymczasowy obiekt budowlany
    Z uzasadnienia: Hala namiotowa, stanowiąca tymczasowy obiekt budowlany w rozumieniu Prawa budowlanego, niepołączona trwale z gruntem, nie została expessis verbis wymieniona w art. 3 pkt 3 ww. ustawy. Jednocześnie organ podatkowy nie wykazał, że jest ona traktowana jako budowla w innych przepisach ustawowych uzupełniających czy precyzujących Prawo budowlane. W konsekwencji hali namiotowej nie można zaliczyć do budowli w rozumieniu art. 3 pkt 3 ww. ustawy, a tym samym do budowli w rozumieniu art. 1 a ust. 1 pkt 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, co wyklucza jej opodatkowanie podatkiem od nieruchomości. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »