Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » eksport towarów

  • 04-08-2017NSA: Elektroniczne potwierdzenie wywozu IE-599 jest wystarczające dla zastosowania stawki 0%
    Teza: Otrzymanie przez dostawcę towarów przeznaczonych do wywozu poza terytorium Unii Europejskiej komunikatu elektronicznego IE-599, stanowiącego urzędową formę potwierdzenia wywozu tych towarów poza obszar Unii Europejskiej, w ramach dokonanego przez niego, jako eksportera, zgłoszenia do wywozu, uprawnia go - na podstawie art. 41 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535, ze zm.) - do opodatkowania tej dostawy stawką 0%, chyba że zostanie wykazane, że wiedział on lub powinien wiedzieć, że dokument ten nie odzwierciedla rzeczywistości. więcej »
  • 25-01-2017Płatność za pośrednictwem systemu PAYPAL a eksport towarów w VAT
    Pytanie podatnika: Czy ww. sprzedaż powinna być ewidencjonowana przy zastosowaniu kasy rejestrującej w sytuacji gdy klienci kupujący w sklepie internetowym płacą przez system PAYPAL, każda wpłata jest połączona z konkretnym zamówieniem i każda wpłata zawiera szczegółowe dane kupującego (imię nazwisko, adres)? Dla każdej wysyłki jest wystawiana imienna faktura sprzedażowa. Czy ww. sprzedaż może zostać uznana za sprzedaż eksportową w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług z zastosowaniem stawki 0%? więcej »
  • 15-04-2016Zwrot VAT w eksporcie towarów. Będzie szybciej?
    Interpelacja nr 1732 do ministra finansów w sprawie przetrzymywania podatku VAT pobieranego od polskich eksporterów więcej »
  • 04-09-2015Zastosowanie stawki 0% VAT dla otrzymanej zaliczki przy wywozie towaru poza UE
    Pytanie podatnika: Czy w związku z długim czasem produkcji i specyfiką opisanego zamówienia Wnioskodawca może stosować zapis art. 41 ust. 9b w powiązaniu z ust. 9a ustawy o podatku od towarów i usług i do zaliczki otrzymanej od kontrahenta stosować stawkę podatku 0%, tzn. czy jest możliwość zastosowania stawki 0% VAT dla otrzymanej zaliczki w sytuacji, gdy wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej nastąpi w terminie dłuższym niż 2 miesiące od otrzymania tej zaliczki? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »