Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dokształcanie

  • 07-08-2018Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników w kosztach firmy
    Pytanie: Czy wartość świadczeń ponoszonych przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i pogłębianie wiedzy merytorycznej pracowników w związku z wykonywanymi przez nich obowiązkami i czynnościami służbowymi, w tym wynagrodzeń wypłacanych za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnień z całości lub części dnia pracy, przysługujących pracownikom podejmującym naukę lub podnoszącym kwalifikacje zawodowe, stanowi koszt uzyskania przychodów dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych?  więcej »
  • 18-11-2015Działalność gospodarcza: Wydatki na naukę języka obcego w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest praktyka lekarska ogólna. Obecnie jest w trakcie specjalizacji, po której uzyska I stopień specjalizacji lekarza internisty. Warunkiem uzyskania stopnia specjalizacji jest zdanie egzaminów. Jedna część egzaminu jest przygotowana w języku angielskim, co wymaga dobrej znajomości tego języka. W tym celu Wnioskodawca zapisał się na kurs języka angielskiego. Czy ponoszone koszty z tytułu kursu języka angielskiego Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej? więcej »
  • 08-02-2011Zobowiązanie pracownika do odpracowania podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    Pracownik zdobywający lub uzupełniający wiedzę i umiejętności z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą może być zobowiązany do „odpracowania” szkolenia, studiów itp. tylko wówczas, gdy pracodawca przyznał pracownikowi dodatkowe - poza urlopem szkoleniowym i zwolnieniem z części dnia pracy - świadczenia oraz obowiązek taki nałożony został na pracownika w umowie szkoleniowej. więcej »
  • 08-12-2010Kurs języka obcego a przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Czy opłata za kurs języka jest przychodem pracownika i czy należy potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych po dniu 11 kwietnia 2010 r. (wyrok Trybunału Konstytucyjnego)? więcej »
  • 28-04-2010Fundusze UE na szkolenia dla śląskich przedsiębiorców i ich pracowników
    Szkolenia finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego zyskały już sobie wielką popularność. Jednak w dalszym ciągu wielu przedsiębiorców nie skorzystało z tej formy zdobywania wiedzy i umiejętności. Tymczasem szkolenia dofinansowane dają ogromne możliwości – w ich trakcie można zdobyć unikatową wiedzę, pozwalającą zwiększyć szanse na osiągnięcie przewagi rynkowej, płacąc ułamek ceny, jaką normalnie trzeba zapłacić za te szkolenia. więcej »
  • 26-02-2009Dofinansowanie przez pracodawcę pracownikom studiów podyplomowych
    Pytanie podatnika: Czy na tle przedstawionego stanu faktycznego, wartość świadczeń jakie pracownik otrzyma od pracodawcy na naukę na studiach podyplomowych (tj. na pokrycie kosztów czesnego, kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia na zasadach obowiązujących przy podróżach służbowych na obszarze kraju), będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji gdy organizatorem studiów podyplomowych będzie: a. szkoła wyższa (uczelnia), akademia medyczna, uniwersytet, politechnika utworzone w sposób określony w ustawie z dnia 27.07.2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym lub b. podmiot inny niż szkoła wyższa (uczelnia), np. Polska Akademia Nauk zważywszy, że w żadnym z ww. przypadków, pracownik nie będzie posiadał skierowania na naukę na studiach podyplomowych? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »