Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » data dokonania dostawy

  • 14-11-2018Określenie daty dostawy towaru na potrzeby VAT
    Termin „dostawa towarów” został przez ustawodawcę użyty w art. 7 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nim „dostawa towarów” oznacza przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Z kolei w świetle art. 19a ust. 1 ustawy o VAT pojęcie dostawy towarów wyznacza moment powstania obowiązku podatkowego, a więc moment powstania przychodu z dokonanej transakcji i wykazania różnicy pomiędzy VAT ze sprzedaży a VAT z faktur zakupowych dających prawa do odliczenia. więcej »
  • 10-06-2014Treść faktury: Data dokonania dostawy towarów i data dokonania zapłaty
    Pytanie podatnika: Osoby którym Wnioskodawczyni sprzedaje towar mają możliwość regulowania należności albo przelewem w formie przedpłaty (zaliczki), albo za pobraniem (płatność w momencie odbioru przesyłki, przekazywana następnie na konto Wnioskodawczyni przez Pocztę lub firmy kurierskie) lub też przelewem w określonym terminie płatności (opcja tylko dla płatników podatku VAT). Czy na wystawianych fakturach Wnioskodawczyni zobowiązana jest umieścić datę dokonania dostawy towarów lub datę dokonania zapłaty, a jeśli tak, to jaka to powinna być data? więcej »
  • 31-10-2013Faktury. Data dokonania dostawy towarów a data zakończenia dostawy
    Od 1 stycznia 2013 r. zmianie uległy przepisy dotyczące elementów, które składają się na treść faktury. Jednym z obowiązkowych informacji, jakie trzeba umieścić na fakturze jest data dokonania lub zakończenia dostawy towarów albo wykonania usługi. więcej »
  • 05-03-2013Faktury 2013: Data dokonania i zakończenia dostawy towarów
    Pytanie: Jak stanowi § 5 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia fakturowego, faktura powinna zawierać datę dokonania lub zakończenia dostawy towarów lub wykonania usługi. Czym różni się pojęcie daty dokonania od daty zakończenia dostawy towarów? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »