INDEKS TEMATYCZNY » Catering

  • 17-05-2024
    Gotowe posiłki i napoje z automatów oraz catering dla pracowników a składki ZUS 
    Wartość posiłków z automatów vendingowych finansowanych przez pracodawcę pracownikom oraz wartość dofinansowania do zakupionych gotowych posiłków w formie cateringu dostarczanego do firmy obejmującego również koszty opakowania posiłku oraz koszty jego dowozu nie będą podlegać wyłączeniu z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne - tak uznał Zakład Ubezpieczeń Społecznych w interpretacji indywidualnej. więcej »
  • 03-11-2023
    Catering dla pracowników jako koszt podatkowy
    Spółka nabywa usługi cateringowe dla swoich pracowników. Posiłki opisane imieniem i nazwiskiem zamawiającego są dowożone bezpośrednio do siedziby spółki i przez nią opłacane. Skorzystanie z tego programu jest dobrowolne. Czy koszty zakupu na rzecz pracowników usług cateringowych będą dla spółki kosztem uzyskania przychodów? więcej »
  • 23-08-2023
    Posiłek dla pracownika sfinansowany przez pracodawcę
    Spółka nabywa usługi cateringowe dla swoich pracowników. Wydatki z tytułu pokrywa ze środków obrotowych. Skorzystanie z tego programu przysługuje każdemu pracownikowi i jest dobrowolne. Maksymalny limit dla wartości zamówionych w danym miesiącu posiłków został ustalony na poziomie 300 zł miesięcznie. Czy koszty finansowanych posiłków stanowią przychód pracownika i w konsekwencji, czy na spółce ciążą obowiązki płatnika w tym zakresie? więcej »
  • 23-03-2023
    Catering w kosztach działalności jednoosobowej
    Ratownik medyczny na jednoosobowej działalności gospodarczej pełni dyżury 12- lub 24-godzinne. Aby mógł mieć możliwość uzyskania przychodu lub mieć możliwość zapewnienia funkcjonowania prowadzonej przez niego działalności musi odżywiać się poprzez formę cateringu, gdzie catering gwarantuje mu, że ma gotowe do spożycia jedzenie bez potrzeby przyrządzania go. Czy przedsiębiorca może zakup cateringu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? więcej »
  • 06-09-2018
    Problemu nie ma, ale prace nad jego usunięciem trwają
    W resorcie finansów trwają obecnie prace nad określeniem docelowego sposobu identyfikacji towarów i usług, który z jednej strony zapewni podatnikom oraz organom podatkowym większą pewność (co do prawidłowości zastosowanej stawki), z drugiej natomiast posłuży racjonalizacji samej struktury stawek (zapewni jednakowe opodatkowanie podobnym towarów i usług) - odpowiedziało MF w odpowiedni na interpelację dotyczącą opodatkowania gotowych dań i posiłków. więcej »
  • 12-12-2017
    Wydatki na usługi cateringowe w kosztach działalności
    Pytanie: Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup posiłków dostarczanych przez firmę cateringową do jego siedziby na regularnie organizowane spotkania ze współpracownikami i kontrahentami w celu koordynacji pracy nad projektami Wnioskodawcy? więcej »
  • 28-07-2017
    Wydatki na gastronomię oraz catering w kosztach podatkowych
    Koszty poniesione przez podatników na zakup usług gastronomicznych lub cateringowych niejednokrotnie budzą wątpliwości, odnośnie do ich prawidłowego rozliczenia w aspekcie podatkowym. Wynika to ze zbyt ogólnych przepisów ustawy dotyczących kosztów podatkowych. W myśl art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r., poz. 1888, z późn. zm., dalej: ustawa o CIT) wydatki poniesione na reprezentację nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Zgodnie zaś z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT za koszty podatkowe możemy uznać wydatki, które zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodu lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. W praktyce rozróżnienie kosztów podatkowych od tych, które są kosztami poniesionymi na reprezentację, wydaje się trudne i nie zawsze ich interpretacja jest jednoznaczna. więcej »
  • 12-07-2017
    Wydatki na usługi cateringowe jako koszt podatkowy firmy
    Pytanie podatnika: Spółka rozważa zawarcie umowy na usługę cateringową dla jej pracowników. Czy koszty zakupu ww. usług będą dla spółki kosztem uzyskania przychodów? więcej »
  • 14-04-2014
    Odliczenie VAT od usługi cateringowej i gastronomicznej
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma możliwość odzyskania podatku VAT od zakupionej usługi cateringowej i gastronomicznej? więcej »
  • 20-05-2013
    Usługi cateringowe a prawo do odliczenia VAT
    W zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi podatku VAT przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Ta ogólna zasada wynika z treści art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054, z późn. zm., dalej: ustawa o VAT). więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

24.06.2024

Szkolenie online: Akademia HR Business Partnera

cena: 1690.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24.06.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.06.2024

Szkolenie on-line: Tworzenie oraz opodatkowanie fundacji rodzinnej

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
26.06.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
27.06.2024

Szkolenie on-line: Środki trwałe w ujęciu bilansowym i podatkowym (KSR 11)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY