Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bon żywnościowy

  • 03.01.2020Posiłki profilaktyczne obsługiwane przez zewnętrzne firmy
    W sytuacji, gdy na podstawie wydanych pracownikom kuponów żywnościowych nie będzie możliwości nabycia towarów niemających charakteru posiłków profilaktycznych, wartość finansowanych i przekazywanych przez pracodawcę pracownikom kuponów – celem wywiązania się przez Wnioskodawcę z obowiązku zapewnienia posiłków profilaktycznych wynikającego z przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy – będzie stanowiła dla pracowników przychód ze stosunku pracy, jednakże zwolniony od podatku dochodowego.
    • 01.07.2019PIT. Bon żywnościowy zamiast posiłku i napoju. A co z PIT?
      Pytanie: Czy przekazywane pracownikom, celem wywiązania się przez Wnioskodawcę z obowiązku zapewnienia posiłków profilaktycznych oraz napojów, bony żywieniowe są traktowane jako inne dowody uprawniające do uzyskania na ich podstawie posiłków, artykułów spożywczych lub napojów bezalkoholowych określone art. 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym wartość finansowanych przez Wnioskodawcę ze środków obrotowych bonów, będzie stanowić przychód pracownika zwolniony z opodatkowania?
      • 10.10.2013Koszty reprezentacji. Usługi gastronomiczne a koszty uzyskania przychodów
        Teza: Tylko wydatki na zakup tych usług gastronomicznych stanowiących koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 20 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), których jedynym (głównym) celem jest tworzenie lub poprawa wizerunku firmy na zewnątrz podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na zasadach określonych w art. 16 ust. 1 pkt 28 tej ustawy w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r.
        • 19.09.2013Nieodpłatna dostawa towarów i świadczenie usług a VAT
          Pytanie podatnika: Czy udostępnienie artykułów spożywczych należy traktować jako nieodpłatne przekazanie lub zużycie towarów na potrzeby osobiste pracowników lub kontrahentów, a w przypadku usługi cateringowej lub gastronomicznej jako nieodpłatne świadczenie usług na potrzeby osobiste pracowników, kontrahentów lub jako inne nieodpłatne świadczenie usług do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika?
          • 07.07.2011Wydanie bonów obiadowych pracownikom nie podlega VAT
            Pytanie podatnika: Spółka z o.o. nabywa od kontrahenta bony obiadowe. Bony obiadowe są następnie przekazywane pracownikom spółki. Bony uprawniają pracowników do nabycia towarów i usług gastronomicznych od określonych podmiotów. Czy przekazanie przez spółkę bonów obiadowych pracownikom podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?