Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna usługi zwolnienia łącznie

  • 02.10.2019Błędnie zaprogramowana stawka VAT w kasie fiskalnej
    Pytanie: Wnioskodawca prowadzi sklep internetowy i korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT. W wyniku pomyłki serwisanta cała sprzedaż zwolniona z VAT opodatkowana była 23% stawką. W czerwcu br. pracownik US poinformował Wnioskodawcę, że kasa jest błędnie ustawiona i nie powinna wykazywać podatku VAT za towary. W tym samym dniu zgłosił się do serwisu który ustawiał na początku kasę, aby ją przefiskalizowano prawidłowo. W jaki sposób należy dokonać sprostowania zaistniałej pomyłki? Czy Wnioskodawca musi rozliczyć omyłkowo naliczony podatek?
    • 22.05.2019Kasa fiskalna przy sprzedaży stacjonarnej i wysyłkowej
      Pytanie: Czy Firma, która posiada zainstalowaną kasę fiskalna może korzystać ze zwolnienia określonego w poz. 38 załącznika do rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w stosunku do sprzedaży dokonywanej w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych dokumentując sprzedaż fakturą VAT, a jedynie sprzedaż stacjonarną dokumentować paragonami fiskalnymi?  
      • 25.03.2019Rezygnacja z kasy fiskalnej
        Skoro Wnioskodawca dokonuje wyłącznie dostawy towarów, która jest objęta zwolnieniem z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej lub dokonuje dostawy dla podmiotów gospodarczych, na rzecz których sprzedaż w ogóle nie jest objęta ww. obowiązkiem, to Wnioskodawca może obecnie złożyć do właściwego naczelnika urzędu skarbowego wniosek o wyrejestrowanie dotychczas używanej kasy rejestrującej z ewidencji prowadzonej przez naczelnika urzędu skarbowego, stosownie do zapisu powołanego § 15 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących, z uwzględnieniem pozostałych zasad wynikających z tego przepisu - wyjaśnił Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej.
        • 02.01.2019NSA. Możliwość skorygowania sprzedaży paragonowej
          Z uzasadnienia: Podatnik ma możliwość dokonania korekty w sytuacji zawyżonej stawki VAT, w przypadku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej – z tym, że powstały wskutek tego przychód opodatkowany będzie podatkiem dochodowym. Nie można bowiem odmówić stronie prawa do korekty wówczas, gdy rozliczenie podatku jest niezgodne z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT.
          • 25.09.2018Działalność nierejestrowana a zwolnienie podmiotowe z VAT i kasa fiskalna
            Pytanie: Czy aby prowadzić działalność nierejestrową w zakresie usług kosmetycznych jako podatnik zwolniony podmiotowo z podatku od towarów i usług ze względu na limit obrotów, Wnioskodawca musi uzyskać status podatnika VAT zwolnionego podmiotowo ze względu na limit obrotów, poprzez złożenie we właściwym Urzędzie Skarbowym zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R (zaznaczając w nim w części C.1. pkt 30. Podatnik będzie korzystał (korzysta) ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 lub 9 ustawy), zgłosić, sfiskalizować i zarejestrować kasę fiskalną w Urzędzie Skarbowym?
            • 10.05.2018Działalność nierejestrowa - poradnik praktyczny dla początkujących (4)
              Prowadzący działalność nierejestrową teoretycznie nie powinien martwić się o kwestie związane z VAT. Jednak gdyby zupełnie zaniedbać zagadnienia związane z tym podatkiem, wkrótce mogłyby pojawić się spore kłopoty. Dzieje się tak dlatego, że ustawa o podatku od towarów i usług zawiera wiele wyłączeń, wykluczeń i wyjątków - które mogą dotyczyć również działalności nierejestrowej. Również obowiązek rejestrowania przychodów w kasie rejestrującej (kasie fiskalnej) może w specyficznych sytuacjach objąć prowadzącego działalność w tej formie, mimo, iż nie zostają przekroczone żadne limity.
              • 09.05.2018Działalność nierejestrowa - poradnik praktyczny dla początkujących (4)
                Prowadzący działalność nierejestrową teoretycznie nie powinien martwić się o kwestie związane z VAT. Jednak gdyby zupełnie zaniedbać zagadnienia związane z tym podatkiem, wkrótce mogłyby pojawić się spore kłopoty. Dzieje się tak dlatego, że ustawa o podatku od towarów i usług zawiera wiele wyłączeń, wykluczeń i wyjątków - które mogą dotyczyć również działalności nierejestrowej. Również obowiązek rejestrowania przychodów w kasie rejestrującej (kasie fiskalnej) może w specyficznych sytuacjach objąć prowadzącego działalność w tej formie, mimo, iż nie zostają przekroczone żadne limity.
                • 24.05.2017Jedna kasa w dwóch taksówkach wykorzystywanych naprzemiennie
                  Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność jednoosobową w charakterze taksówkarza dwoma samochodami. Czy Wnioskodawca może zastosować w obydwu samochodach jedną, tę samą, posiadaną kasę rejestrująca? Czy w przypadku zastosowania jednej kasy rejestrującej, dla sprzedaży prowadzonej w miejscach niestałych (w tym wypadku w drugim samochodzie Taxi), na paragonie fiskalnym (oprócz innych obowiązkowych elementów) musi widnieć numer rejestracyjny i numer boczny taksówki?
                  • 25.05.2016Dotacja na rozpoczęcie działalności. Zakup towarów i usług w kosztach podatkowych
                    Pytanie podatnika: Czy wydatki poniesione na zakup towarów i usług (wyposażenia i usług niestanowiących środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych), które sfinansowane zostały bezpośrednio środkami z przyznanej jednorazowej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej stanowią koszty uzyskania przychodów prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej?
                    • 30.12.2015Prywatne korzystanie z samochodów służbowych a kasa fiskalna u pracodawcy
                      Pytanie podatnika: Czy Spółka świadczyć będzie na rzecz pracowników nieodpłatną usługę polegającą na użyciu pojazdów samochodowych do celów osobistych pracowników, która to usługa, zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o VAT, nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT? Czy Spółka zobowiązana będzie zaewidencjonować świadczenie usługi, o której mowa w Pytaniu nr 1, na kasie rejestrującej?
                      • 08.05.2015E-handel: Zapłata przez pośrednika a VAT i kasa fiskalna
                        Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konsumentom towarów i usług za pośrednictwem sklepu internetowego. Wszelkie płatności w sklepie internetowym dokonywane są przez konsumenta za pośrednictwem internetowego systemu płatności. Czy od 1 stycznia 2015 r., czynności dokonywane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzenia działalności odpowiadają czynnościom wskazanym pod poz. 37 i 38 załącznika do rozporządzenia z dnia 4 listopada 2014 r. ws. zwolnień z kas, w związku z czym Wnioskodawca zwolniony jest z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
                        • 05.03.2015Zapłata bonem a data sprzedaży na paragonie
                          Pytanie podatnika: Kiedy ewidencjonować transakcję – w momencie przyjęcia należności i wydania bonu podarunkowego, czy w momencie wydania towaru z magazynu podczas realizacji bonu podarunkowego?
                          • 24.02.2015Ewidencja sprzedaży na kasie po śmierci wspólnika
                            Pytanie podatnika: Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6 stycznia 2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?
                            • 14.11.2014Kasa fiskalna przy sprzedaży przez Internet
                              Pytanie podatnika: Czy ewidencjonowanie za pośrednictwem kas fiskalnych jest konieczne w sytuacji, gdy cała sprzedaż opiera się na przelewach bankowych a dostawa towarów następuje w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) dodatkowo z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres) i Spółka nie dokonuje dostaw towarów usług określonych w § 4 rozporządzenia? Czy ewentualne zmiany systemu rejestracji są możliwe w trakcie roku podatkowego?
                              • 28.06.2013MF o zmianach w kasach rejestrujących
                                Interpelacja nr 17312 do ministra finansów w sprawie nowych obowiązków związanych z kasami fiskalnymi
                                • 18.06.2013VAT marża a kasa fiskalna
                                  Pytanie podatnika: Jak sprzedaż w systemie opodatkowania marży powinna być zaewidencjonowana w kasie rejestrującej? Czy można wolnej literze (E lub F) w kasie rejestrującej przyporządkować stawkę 0% i stosować ją wyłącznie do sprzedaży w systemie opodatkowania marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy stosowanie jednej litery w kasie rejestrującej do sprzedaży w systemie opodatkowania marży powinno być opisane przez serwisanta w książce serwisowej kasy rejestrującej? Jeśli konieczny jest taki wpis, to w którym miejscu książki serwisowej powinna być taka adnotacja?
                                  • 06.06.2013Kasy rejestrujące: Jak rejestrować nieodpłatne usługi?
                                    Pytanie podatnika: Jak rejestrować nieodpłatne usługi, jeśli kasa fiskalna nie akceptuje kwoty 0 zł?
                                    • 04.02.2010Ustawa o transporcie drogowym komplikuje działania fiskusa
                                      Interpelacja nr 13349 do ministra finansów w sprawie wadliwych przepisów ustawy o transporcie drogowym
                                      • 14.01.2008Orzecznictwo podatkowe: Nieodpłatne przekazanie towarów i kasa fiskalna
                                        Wnioskiem z 15 stycznia 2007 r. Skarżąca – P. Sp. z o.o. w Warszawie zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Przedstawiając stan faktyczny skarżąca wskazała, iż dokonuje nieodpłatnie dostaw towarów w ramach prowadzonych działań promocyjnych. Skarżąca prowadziła programy lojalnościowe dla podmiotów korzystających z jej usług i w ramach tych programów przekazywała nieodpłatnie swoim klientom prezenty. Korzystając z prawa wynikającego z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.; dalej ( „u.p.t.u.”) Skarżąca obniżała kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów przeznaczonych do nieodpłatnego przekazania, gdyż przekazanie miało na celu zwiększenie wartości obrotu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.