Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna zmiana nip

  • 14.10.2016Kasy rejestrujące przejęte w ramach darowanego przedsiębiorstwa
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o przedsiębiorstwo, które zostało przeniesione w drodze darowizny. W skład majątku przedsiębiorstwa na moment darowizny wchodziły m.in. kasy rejestrujące. Czy Wnioskodawca może ponownie ufiskalnić te kasy rejestrujące i używać do ewidencji sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej po dacie wygaśnięcia homologacji?
    • 24.02.2015Ewidencja sprzedaży na kasie po śmierci wspólnika
      Pytanie podatnika: Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6 stycznia 2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?
      • 20.05.2014Kasa fiskalna przy ponownym rozpoczęciu działalności
        Pytanie podatnika: Wnioskodawca od listopada 2008 r. prowadził ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej, gdyż dokonywał on sprzedaży alkoholu. W 2013 r. ze względów zdrowotnych musiał zaprzestać wykonywania działalności. Obecnie chciałby ponownie rozpocząć działalność, ale już bez sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych. Czy rozpoczęta działalność to będzie kontynuacja poprzedniej czy rozpoczęcie nowej? Czy Wnioskodawca będzie musiał ewidencjonować na kasie sprzedaż artykułów spożywczych?
        • 28.06.2013MF o zmianach w kasach rejestrujących
          Interpelacja nr 17312 do ministra finansów w sprawie nowych obowiązków związanych z kasami fiskalnymi
          • 31.05.2013Kasa fiskalna przy sprzedaży sezonowej
            Pytanie podatnika: Czy, prowadząc od kilku lat sezonową działalność gospodarczą w okresie czerwiec - wrzesień 2012 r., podobnie w poprzednich latach, chcąc korzystać w 2013 r. ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy fiskalnej, jest Pan zobowiązany do rozliczenia całego limitu w wysokości 20.000 zł, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących w odniesieniu do czterech miesięcy 2012 r., w których działalność była wykonywana, czy w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w 2012 r.?