Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

IBPP4/443-246/13/EK

  • 13.01.2012Zmiana przeznaczenia inwestycji - konsekwencje na gruncie VAT
    Pytanie podatnika: Czy w związku ze zmianą przeznaczenia infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, wskutek rozpoczęcia wykorzystywania jej do świadczenia usług opodatkowanych VAT, podatnik będzie miał prawo do zastosowania korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ustawy o VAT?
    • 18.10.2011Czy dotacja jest opodatkowana VAT
      Pytanie podatnika: Czy otrzymana przez Wnioskodawcę dotacja na realizację Projektu stanowi obrót, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
      • 12.10.2011Płatności za pomocą serwisów internetowych nie uwalniają od posiadania kasy
        Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących na mocy poz. 37 załącznika w zw. z § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących w przypadku gdy należności wpływają za pośrednictwem kont internetowych?
        • 19.09.2011Jedna kasa fiskalna dla dwóch punków sprzedaży
          Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi prywatną specjalistyczną praktykę lekarską z zarejestrowaną siedzibą w K., miejsce wykonywania to T. ul. ... oraz P. ul. ... . W T. gabinet czynny jest dwa razy w tygodniu - tam również będzie zainstalowana kasa rejestrująca od 1 maja 2011 r. W P. Wnioskodawca przyjmuje dwa razy w miesiącu. Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników wszystkie czynności wykonuje sam. Czy potrzebne są dwie kasy rejestrujące, czy można zastosować jedną kasę rejestrującą?
          • 19.08.2011Przekazanie nagród w konkursach i programach lojalnościowych a VAT
            Pytanie podatnika: Czy wydanie przez Spółkę towarów (nagród w programie lojalnościowym), realizowane w ramach kompleksowej usługi obsługi programu lojalnościowego podlega odrębnemu od tej usługi opodatkowaniu VAT? Czy wydanie przez Spółkę nagród w ramach organizowanych przez nią konkursów służących promocji programu lojalnościowego i realizowanych w oparciu o umowę na kompleksową obsługę programu lojalnościowego podlega odrębnemu od tej usługi opodatkowaniu VAT?
            • 18.05.2011Ewidencjonowanie w kasie wpłat na rachunek bankowy
              Dopuszczalne jest zaewidencjonowanie otrzymanej płatności na kasie rejestrującej z chwilą otrzymania wyciągu bankowego - w przedmiotowej sprawie będzie to pierwszy dzień roboczy po wznowieniu pracy firmy. Natomiast w przypadku, gdy podatnika otrzyma te wyciągi w miesiącu następnym (po dacie wpłaty) również należy otrzymane płatności zaewidencjonować na kasie w dniu otrzymania wyciągu bankowego (tj. w pierwszym dniu roboczym po wznowieniu pracy firmy) - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji z dnia 30.03.2011 r., sygn. IBPP4/443-21/11/KG.
              • 22.04.2011Kasa fiskalna u prawnika
                Usługi prawnicze świadczone przez podatnika na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych korzystać będą ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot należnego podatku za pośrednictwem kas rejestrujących do 31 grudnia 2012 r., pod warunkiem, że w ciągu roku podatkowego tj. 2011 nie nastąpi przekroczenie kwoty obrotów w wysokości 40.000 zł z działalności, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT (dot. świadczenia usług na rzecz ww. osób) - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach z interpretacji z dnia 22.02.2011 r., sygn. IBPP4/443-1756/10/EJ.
                • 03.02.2011Można zrezygnować ze stosowania kasy fiskalnej
                  Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca może zrezygnować z ewidencji na kasie fiskalnej, pozostając nadal przy ewidencji na sprzęcie inkasenckim wystawiającym faktury VAT...
                  • 04.01.2011Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej
                    Pytanie podatnika: 1. Czy do limitu obrotów 40 000 zł należy wliczyć sprzedaż dokonywaną w systemie wysyłkowym jako zwolnienie przedmiotowe z ewidencjonowania na kasie fiskalnej wynikające z załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z 23 grudnia 2009 r. poz. 37? 2. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych i sprzedaż usług dostawy towarów winny być ewidencjonowane na kasie fiskalnej a sprzedaż w systemie wysyłkowym zwolniona z tej ewidencji? 3. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych, sprzedaż usług dostawy towarów i sprzedaż towarów w systemie wysyłkowym winny być ewidencjonowane przy użyciu kas fiskalnych?
                    • 17.12.2010Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasie a najem
                      Pytanie podatnika: Czy do wyliczenia wartości sprzedaży (obrotów) obligujących do rozpoczęcia sprzedaży za pomocą kas rejestrujących należy również uwzględnić obroty z osobami fizycznymi, będącymi podatnikami dla celów podatku od towarów i usług, z tytułu wykonywania przez nich czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem w postaci tzw. najmu cywilnoprawnego?
                      • 06.09.2010Prawidłowość nazwy usługi na paragonie fiskalnym
                        Pytanie podatnika: Czy prawidłowy będzie paragon fiskalny z wykazaniem wartości wydanych potraw (usługi) na kwotę ogółem z przyporządkowaniem stawki 7%, ponieważ napoje nie są objęte umówioną kwotą odpłatności od osoby?
                        • 14.06.2010Tygodniowy przegląd wydarzeń www.podatki.biz
                          Wakacje podatkowe także dla nabywcy nowo wybudowanej nieruchomości; Przedawnienie dotyczy również odsetek od zaległości podatkowych; Czy najem użytkowy można zamienić na prywatny?; Błędne paragony a obowiązek zapłaty podatku VAT; Nowe regulacje dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych; Propozycja wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 r. przyjęta; Darowizna materiałów budowlanych dla powodzian bez VAT; Waloryzacja zasiłku chorobowego
                          • 01.04.2010Obowiązek zakupu kasy fiskalnej
                            Pytanie podatnika: Wnioskodawca założył firmę, która będzie się zajmować przewozem osób niepełnosprawnych. Wnioskodawca będzie świadczył usługi wyłącznie na rzecz firm, a więc przedsiębiorstw, nie dla osób fizycznych. Wnioskodawca jest przekonany, że nie przekroczy limitów uprawniających do zwolnienia. Sprzedaż miesięczna ani w roku 2009, ani w 2010 nie przekroczy 3.000,00 PLN. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej oraz czy konieczność zakupu kasy jest równoznaczna z koniecznością rejestracji na potrzeby VAT?
                          • « poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]