Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Sprzedaż

  • 12-06-2019Opodatkowanie sprzedaży dokonanej w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej
    Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników, stosownie do postanowień art. 22 ust. 1 oraz art. 23 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na czas nieokreślony albo określony, nie krótszy jednak niż 30 dni lub na czas określony - od 30 dni do 24 miesięcy (w przypadku przedsiębiorców wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego). więcej »
  • 14-07-2017Raporty fiskalne. Kiedy należy je sporządzać?
    Podatnicy mający obowiązek stosowania kas rejestrujących sporządzają raport fiskalny dobowy po zakończeniu sprzedaży za dany dzień, nie później jednak niż przed dokonaniem pierwszej sprzedaży w dniu następnym. Zobaczmy, w jakich sytuacjach nie trzeba przygotowywać raportu. więcej »
  • 06-07-2017Akcyza to największe wyzwanie dla rynku e-papierosów – twierdzi ZPP
    Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych będzie oznaczać znaczny wzrost ryzyka stworzenia na tym rynku szarej strefy – twierdzi Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Organizacja wskazuje, że podatek może stać się największym wyzwaniem dla rynku e-papierosów. więcej »
  • 01-06-2017Skutki podatkowe sprzedaży przedmiotu leasingu
    Pytanie podatnika: Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka w momencie zmiany Finansującego w umowie leasingu (tj. na moment przeniesienia prawa własności przedmiotu leasingu na nowego Finansującego) rozpozna przychód ze sprzedaży przedmiotu leasingu w wysokości równej wartości niespłaconego przez Korzystającego kapitału? więcej »
  • 24-04-2017Sprzedaż za 1 grosz. Skutki w rozliczeniach VAT
    Przedsiębiorcy w ramach akcji promocyjnych dość często do sprzedawanych towarów dokładają różnego rodzaju produkty za symboliczną cenę jednego grosza. Zobaczmy, jakie skutki w VAT ma taka sprzedaż i czy sprzedawca może odliczyć VAT od zakupu towarów, które później sprzeda za tak niską cenę. więcej »
  • 06-04-2017NSA: Przychodem z kapitałów pieniężnych jest dyskonto
    Tezy: W świetle art. 5a pkt 12 oraz art. 17 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2012 r., poz. 361 ze zm.) przy sprzedaży przez emitenta papierów wartościowych z dyskontem nie jest możliwe odrębne przeliczanie kosztów uzyskania przychodów oraz przychodu podatkowego po ich wykupie (odkupie). więcej »
  • 16-03-2017Czy sprzedaż reklam w internecie można opodatkować ryczałtem?
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do opodatkowania swoich przychodów z działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w 2017 r.? Jaka jest stawka ryczałtu dla poszczególnych usług świadczonych przez Wnioskodawcę? więcej »
  • 06-03-2017PIT. Jak sprzedać mieszkanie bez podatku?
    Sprzedając mieszkanie przed upływem 5 lat od nabycia, trzeba zapłacić podatek dochodowy. Aby skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania, konieczne jest przeznaczenie środków ze sprzedaży na realizację własnych celów mieszkaniowych. Co to oznacza w praktyce? więcej »
  • 24-02-2017Podatek od akcji dopiero w momencie sprzedaży?
    Tezy: 1. Wykładnia art. 24 ust. 11 w zw. z art. 23 ust. 1 pkt 38 u.p.d.o.f. prowadzi do wniosku, że objęcie/nabycie akcji (nieodpłatnie, częściowo nieodpłatnie) jest neutralne podatkowo w dacie tego zdarzenia, ale podlega opodatkowaniu w momencie odpłatnego zbycia akcji, stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) u.p.d.o.f. Dopiero w tym momencie ujawnia się rzeczywisty przychód z objęcia akcji. więcej »
  • 22-02-2017Sprzedaż udziałów a rozliczenie straty
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy przychód wygenerowany przez Wnioskodawcę na ewentualnej transakcji sprzedaży Udziałów, ustalony na poziomie rynkowej ceny ich sprzedaży, aktualnej na moment sprzedaży, będzie niższy od kosztów uzyskania tego przychodu, ustalonych jako suma wydatków na objęcie/nabycie Udziałów oraz kosztów związanych ze sprzedażą, Wnioskodawca zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy CIT powinien rozpoznać stratę na transakcji sprzedaży Udziałów, która będzie następnie mogła zostać odliczona na zasadach art. 7 ust. 5 ustawy CIT? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »