Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » obniżenie

  • 02-02-2017Czy stawkę amortyzacji można dowolnie obniżać?
    Podatnicy mogą obniżać podane w ustawie stawki dla poszczególnych środków trwałych. Zmiany stawki dokonuje się począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, albo od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego. Czy możliwe jest jednak obniżenie stawki do dowolnego poziomu? więcej »
  • 15-06-2015Środki trwałe. Czy można stosować zerową stawkę amortyzacji?
    Podatnicy mogą obniżać podane w ustawie stawki dla poszczególnych środków trwałych. Zmiany stawki dokonuje się, począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, albo od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego. Czy możliwe jest jednak czasowe obniżenie stawki do poziomu 0 proc.? więcej »
  • 11-04-2014Podatki na świecie: Włochy potwierdzają obniżkę podatków
    Włoski rząd potwierdził w tym tygodniu – w dokumencie określającym trzyletni plan gospodarczy i finansowy – że zamierza obniżyć zarówno opodatkowanie dochodów indywidualnych, jak i opodatkowanie biznesu. Według premiera Matteo Renziego, zmniejszenie obciążeń fiskalnych będzie stanowić pozytywny impuls dla włoskiej gospodarki. więcej »
  • 04-11-2013Czy zagraniczne sieci handlowe zapłacą w Polsce niższy podatek dochodowy?
    Interpelacja nr 20768 w sprawie opłacania podatku CIT przez zagraniczne sieci handlowe. więcej »
  • 19-09-2013Amortyzacja środków trwałych według zerowej stawki
    Stawki amortyzacyjne można obniżać. Wysokość obniżenia stawki dla danego środka trwałego jest dowolna i pozostaje w gestii podatnika. Sprawdźmy, czy możliwe jest obniżenie stawki do poziomu 0 proc. więcej »
  • 03-06-2013Obniżanie stawki amortyzacji do dowolnego poziomu
    Pytanie podatnika: Czy Spółka jest uprawniona obniżać stawki amortyzacyjne dla środków trwałych amortyzowanych metodą liniową do dowolnego poziomu, np. nawet do wysokości 0,1%? więcej »
  • 13-11-2012Zmiana stawki amortyzacji w trakcie dokonywania odpisów
    Pytanie podatnika: Czy jest możliwość obniżenia do dowolnej wysokości (w tym nawet do 0%), na podstawie art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stosowanych obecnie przez Spółkę stawek amortyzacyjnych w odniesieniu do wszystkich lub dowolnie wybranych środków trwałych? więcej »
  • 22-08-2012Korekta in minus bez potwierdzenia odbioru faktury korygującej
    Spółka wystawia i wysyła kontrahentom faktury korygujące in minus. W zakresie VAT korekty rozliczamy po otrzymaniu zwrotnego potwierdzenia ich odbioru przez kontrahenta. Zdarzają się jednakże sytuacje, kiedy potwierdzenia nie otrzymujemy. Nie dostajemy także potwierdzonej faktury korygującej. Kontrahenci kompensują należności z zapłatami za kolejne zakupy (potrącają z zapłaty kwoty im należne z faktur korygujących). Czy mamy możliwość obniżenia podstawy opodatkowania VAT. Jeżeli tak, to kiedy tego dokonać? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »