Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Napoje

  • 21-07-2017Upał w miejscu pracy – firmy powinny pamiętać o dodatkowych obowiązkach
    W trakcie upalnych dni na pracodawcach ciążą dodatkowe obowiązki. W tym czasie firmy powinny zapewnić pracownikom nieodpłatnie dostęp do zimnych napojów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możliwe jest też np. wydłużenie przerw w pracy lub zmiana godzin wykonywania pracy, by ominąć czas największych upałów. więcej »
  • 22-06-2017Zakup wody dla pracowników. Podatki i rachunkowość
    Pracodawca ma obowiązek zapewniać wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje, a pracownikom zatrudnionym stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych – zapewnić oprócz wody także inne napoje. Zobaczmy, w jaki sposób księgować tego rodzaju wydatki. więcej »
  • 10-11-2016VAT. Przekazanie prezentów o małej wartości na rzecz pracowników jako dostawa towarów
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazania na rzecz pracowników napojów, jako przekazanie prezentów o małej wartości, nie będzie stanowić odpłatnej dostawy towarów podlegającej opodatkowaniu VAT i w konsekwencji, nie będzie podlegać obowiązkowi ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej? więcej »
  • 23-06-2016Zakup wody dla pracowników. Podatki i rachunkowość
    Pracodawca ma obowiązek zapewniać wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje, a pracownikom zatrudnionym stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych – zapewnić oprócz wody także inne napoje. Zobaczmy, w jaki sposób księgować tego rodzaju wydatki. więcej »
  • 28-04-2016PIP wyjaśnia: Profilaktyczne posiłki i napoje dla pracowników
    W jakich sytuacjach pracodawca zapewnia pracownikom profilaktyczne posiłki i napoje? więcej »
  • 08-12-2015NSA. Stawka VAT na podobne produkty spożywcze
    Przepis art. 98 ust. 2 i 3 Dyrektywy 2006/112/WE nie sprzeciwia się zastosowaniu obniżonych stawek w podatku od towarów i usług na postawie art. 41 ust. 2 i 2a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w oparciu o Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 28-08-2015NSA. Stawka VAT na napoje zawierające kawę
    Art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w zw. z poz. 31 pkt 2 załącznika nr 10 do tej ustawy, w brzmieniu obowiązującym od 1 kwietnia 2013 r. należy interpretować w ten sposób, że preferencyjna stawka podatku VAT nie ma zastosowania do sprzedaży napojów zawierających tłuszcz mlekowy, przy przygotowywaniu których wykorzystywany jest ekstrakt z kawy, niezależnie od jego udziału procentowego - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 21-04-2015Stawka VAT na usługę restauracyjną
    Z uzasadnienia: Świadczenie stanowi kompleksową usługę restauracyjną, co nie pozwala na opodatkowanie jej odrębnymi stawkami podatku VAT. Wyodrębnianie z kompleksowej usługi restauracyjnej (usługi związanej z wyżywieniem) stricte usługi i dostawy towaru, stałoby w sprzeczności z konstrukcją i ideą świadczenia kompleksowego, jako świadczenia jednorodnego. Jeżeli traktuje się kilka świadczeń jako świadczenie kompleksowe właśnie dlatego, że rozdzielenie ich miałoby charakter sztuczny i nieracjonalny gospodarczo, to tym samym dzielenie takiego kompleksowego świadczenia na usługę i dostawę towaru, a dodatkowo opodatkowanie ich różnymi stawkami podatku VAT należy uznać za działanie sztuczne i niecelowe ekonomicznie. więcej »
  • 20-01-2015Koszty działalności: Napoje i alkohol podczas spotkań biznesowych
    Nie podlegają wykluczeniu z kosztów uzyskania przychodów wydatki na napoje alkoholowe i bezalkoholowe, zwyczajowo podawane podczas spotkań biznesowych, niezależnie od miejsca odbywania się tych spotkań (w siedzibie podatnika, czy też poza nią), dotyczących zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Zatem wydatki te mogą stanowić koszt uzyskania przychodów. Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 12 grudnia 2014 r. (sygn. IBPBI/1/423-36/14/ESZ). więcej »
  • 26-09-2014Zwolnienie podatkowe na świadczenia rzeczowe BHP
    Pytanie: Zgodnie z zapisami, zawartymi w regulaminie pracy, pracownikom przysługują środki higieny osobistej i herbata. Środki higieny osobistej (mydło ręcznik, pasta bhp, proszek do prania) wydawane są pracownikom 2 razy w roku na koniec każdego półrocza, herbata wydawana jest pracownikom raz na rok na koniec I kwartału za dany rok kalendarzowy. Jakie są skutki podatkowe wydania pracownikom środków higieny osobistej oraz herbaty? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »