Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

18.10.2013

Zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej

Pytanie podatnika: W lutym 2013 r. Wnioskodawczyni złożyła oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania obrotów za pomocą kasy rejestrującej z dniem 1 marca 2013 r. 12 marca br. zakupiła kasę a jej fiskalizacja nastąpiła 15 marca. Pierwsza dokonana sprzedaż nastąpiła 30 marca i została zarejestrowana na kasie. Czy Wnioskodawczyni należny jest zwrot za zakup kasy rejestrującej?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2013 r. (data wpływu 24 czerwca 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 31 lipca 2013 r. (data wpływu 7 sierpnia 2013 r.) oraz pismem z dnia 19 sierpnia 2013 r. (data wpływu 23 sierpnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup kasy fiskalnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kwoty wydatkowanej na zakup kasy fiskalnej. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 31 lipca 2013 r. (data wpływu 7 sierpnia 2013 r.) oraz pismem z dnia 19 sierpnia 2013 r. (data wpływu 23 sierpnia 2013 r.).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 12 lutego 2013 r. Strona złożyła oświadczenie o rozpoczęciu ewidencjonowania obrotów za pomocą kasy rejestrującej z dniem 1 marca 2013 r. W dniu 12 marca 2013 r. Wnioskodawczyni zakupiła kasę rejestrującą a jej fiskalizacja nastąpiła z dniem 15 marca 2013 r. Pierwsza dokonana sprzedaż nastąpiła w dniu 30 marca 2013 r. i została zarejestrowana na kasie fiskalnej.

W piśmie z dnia 19 sierpnia 2013 r. stanowiącym uzupełnienie do złożonego wniosku wskazano, że w dniu 13 marca 2013 r. podczas zakupu kasy fiskalnej Strona dokonała zapłaty w pełnej wysokości tj. 1300 złotych, czego potwierdzeniem jest faktura zakupu z dnia 13 marca 2013 r., na której widnieje adnotacja iż za urządzenie zapłacono gotówką w kwocie 1300 zł.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy Wnioskodawczyni należny jest zwrot za zakup kasy rejestrującej?

Zdaniem Wnioskodawcy:

Wniosek o zwrot za kasę fiskalną jest należny. Zgodnie ze złożonymi przez Stronę dokumentami Wnioskodawczyni oświadczyła, że rejestrowanie sprzedaży nastąpi od dnia 1 marca 2013 r. Jednak z powodu braku sprzedaży oraz jakiegokolwiek zainteresowania ze strony potencjalnych klientów zdecydowała się na dokonanie zakupu kasy rejestrującej od momentu otrzymania zamówienia. W momencie, gdy takie zamówienie Strona otrzymała, udała się do sklepu zajmującego się sprzedażą kas i dokonała zakupu urządzenia rejestrującego sprzedaż. Mając na uwadze powyższe Wnioskodawczyni wie, że po zgłoszeniu o rejestrowaniu sprzedaży dopełniła wszelkich formalności z wprowadzeniem kasy fiskalnej. Ponadto Strona zaznacza, że w okresie od momentu powstania obowiązku rejestrowania przez Nią sprzedaży na kasie rejestrującej do jej zainstalowania w firmie nie dokonała żadnych czynności podatkowych wpływających na konieczność posiadania kasy.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe.

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.), zwanej dalej ustawą, opodatkowaniu tym podatkiem podlega odpłatna dos...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »