Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Podatki dochodowe PIT i CIT - zagadnienia ogólne

30.04.2020

Obowiązek składania informacji o cenach transferowych (TPR)

Jak wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na zapytanie poselskie, do przekazywania Szefowi KAS informacji o cenach transferowych zobowiązane są spółki tworzące PGK, a nie sama grupa. Tym samym każda ze spółek tworzących podatkową grupę kapitałową podlega odrębnie obowiązkowi przekazywania informacji o cenach transferowych. Natomiast podmioty powiązane realizujące transakcje krajowe z podmiotami powiązanymi, których wartość (rozpatrywana z perspektywy transakcji kontrolowanych o charakterze jednorodnym) nie przekracza progów kwotowych wskazanych w art. 11k ust. 2 ustawy o CIT, nie są zobowiązane do składania informacji o cenach transferowych.

 

Zapytanie nr 507 do ministra finansów w sprawie formularza TPR

Szanowny Panie Ministrze!

Nowy obowiązek sprawozdawczy nałożony art. 11t ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rodzi wątpliwości interpretacyjne, które powinny zostać niezwłocznie rozwiane.

Mając na względzie powyższe, pragnę skierować do Pana Ministra następujące pytania:

  1. Czy w przypadku podatników będących podatkowymi grupami kapitałowymi podmiotami zobowiązanymi do składania osobnych informacji TPR-C są spółki tworzące wspomnianą grupę nie zaś sama grupa?
  2. Czy do składania informacji TPR-C zobowiązane są także podmioty, które realizują transakcje kontrolowane określone w art. 11n pkt 1 komentowanej ustawy, jednak zwolnione są z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych na mocy innych unormowań (np. wartość ich transakcji nie przekracza progów kwotowych wskazanych w art. 11k ust. 2)?

Poseł Grzegorz Gaża

Pszczyna, dnia 8 marca 2020 r.

Odpowiedź na zapytanie nr 507 w sprawie formularza TPR

Szanowna Pani Marszałek,

w związku ze skierowanym do Ministra Finansów zapytaniem nr 507 Pana Posła Grzegorza Gaży w sprawie informacji o cenach transferowych (TPR), wyjaśniam co następuje.

Treść zapytania dotyczy następujących kwestii:

  1. ustalenia czy w przypadku podatników będących podatkowymi grupami kapitałowymi (dalej: „PGK”) podmiotami zobowiązanymi do składania osobnych informacji o cenach transferowych są spółki tworzące PGK nie zaś sama grupa,
  2. ustalenia czy do składania informacji o cenach transferowych zobowiązane są także podmioty, które realizują transakcje kontrolowane określone w art. 11n pkt 1 ustawy z...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »