Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

24.04.2009

Możliwość odliczenia w PIT wydatków na przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu w prawo własności

Pytanie podatnika: Dokonałem przekształcenia mieszkania lokatorskiego na własnościowe z zasobów spółdzielni mieszkaniowej. Poniosłem wydatki w wysokości 14.307,86 zł. Czy w zeznaniu podatkowym mógłbym odliczyć 19% tej kwoty?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 22.12.2008 r. (data wpływu 22.12.2008 r.) oraz piśmie uzupełniającym z dnia 30.01.2009 r. (data nadania 30.01.2009 r., data wpływu 03.02.2009 r.) uzupełniającym stan faktyczny na wezwanie Nr IPPB4/415-208/08-2/SP z dnia 22.01.2009 r. (data nadania 23.01.2009 r., data doręczenia 26.01.2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w zeznaniu rocznym wydatków poniesionych na przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu na prawo własnościowe – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22.12.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w zeznaniu rocznym wydatków poniesionych na przekształcenie lokatorskiego prawa do lokalu na prawo własnościowe.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W dniu 09.03.2005 r. Wnioskodawca dokonał przekształcenia mieszkania lokatorskiego na własnościowe z zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej. Wnioskodawca poniósł wydatki w wysokości 14.307,86 zł.

Wnioskodawca słyszał w radiu, iż poniesione koszty może odliczyć w zeznaniu podatkowym PIT za 2008 rok.

Pismem z dnia 23.01.2009 r. Nr IPPB4/415-208/08-2/SP wezwano Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku przez wskazanie:

1. Wyc...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających pogłębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »