Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

04.04.2006

Refundacja kosztów opłaty za szkołę pracownika

Pytanie podatnika: Czy część opłaty pokrywanej przez Wnioskodawcę za szkołę pracownicy będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, gdy jednocześnie ta wartość czesnego będzie stanowiła przychód podlegający opodatkowaniu po stronie pracownicy?

POSTANOWIENIE

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku działając na podstawie art. 14a § 1-4 w związku z art. 217 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity ogłoszony w Dz. U. Nr 8, poz. 60 z 2005 roku ze zm.) postanawia wydać pisemną interpretację, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych Pani (...), oceniając stanowisko Wnioskodawcy w sprawie opodatkowania kwoty refundacji kosztów opłaty za szkołę pracownicy przedstawione we wniosku z dnia 3 lutego 2006 roku o udzielenie interpretacji jako prawidłowe.

UZASADNIENIE

1. Stan faktyczny przedstawiony przez Wnioskodawcę: W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w zakresie usług fryzjersko - kosmetycznych Wnioskodawczyni zamierza skierować jedną ze swoich pracownic zatrudnionej na stanowisku kosmetyczki do dwuletniej szkoły (studium) w celu zdobycia wyspecjalizowanych umiejętności związanych z wykonywaną przez nią dla pracodawcy pracą. W związku z wysokimi kosztami czesnego, pracodawca zamierza zrefundować połowę kosztów opłaty za szkołę. Wyższe kwalifikacje pracownicy pozwolą na pozyskanie nowych klientów.

2. Przedmiot interpretacji: Przedstawiając powyższe Wnioskodawczyni zwróciła się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Płocku o interpretację przepisów prawa, czy część opłaty pokrywanej przez Wnioskodawcę będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej, a jednocześnie ta wartość czesnego będzie stanowiła przychód podlegający opodatkowaniu po stronie pracownicy.

3. Stanowisko Wnioskodawcy: Jako własne stanowisko przedstawiła pogląd, iż część opłaty pokrywanej ze swoich środków będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów, ponieważ będą to koszty poniesione w celu uzyskania przychodu - jednocześnie wartość czesnego przez nią zapłacona będzie stanowiła dla pracownicy przychód podlegający opodatk...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »